Війни "зелених" у Телеграмі: Хто і навіщо "звільняє" голів Луганщини й Одещини

Телеграм-канали, близькі до Банкової, активно почали відправляти у відставку голів Одеської та Луганської областей. Це лише інтриги чи Куцому й Гайдаю треба збирати речі?

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Війни "зелених" у Телеграмі: Хто і навіщ…

"Сьогодні можуть бути звільнені Одеський і Луганський губернатори. Обидва призначені за квотою помічника президента Андрія Єрмака. Чи означає це програш останнього в битві за пост глави Офісу президента? Дізнаємося в четвер". Про це повідомляє Телеграм-канал "Почтаръ". Згодом інший близький до Банкової Телеграм-канал "Легитимный" розширив тему: "президент уже не може терпіти в Одесі безликого губернатора". "Джерело з Офісу Президента доповнює, що Зеленський незадоволений зниженням рейтингу президента і партії СН в Одесі. За даними закритих джерел рейтинг партії Слуга Народу зараз в діапазоні 35% по одеському регіону. Рейтинг просів більш ніж на (10%) у порівнянні з "літніми" виборами в парламент", повідомив цей "телеграмчик". За його даними, голова Одеської ОДА Максим Куций давно входить в список на відставку, а рятує його тільки дві речі: лобі група, яка його покриває перед президентом, і бажання президента прийняти закон про децентралізацію і до цього моменту вже не міняти глав областей.

Отже, згадка у цих повідомленнях Андрія Єрмака підтверджує те, про що днями писав Depo.ua – перед нами розігрують спектакль "війна веж" за російською технологією "війна веж Кремля". Вона проста і заодно дієва: продукуванням напівправдивих повідомлень з владних кулуарів через анонімні Телеграм-канали підживлюються темами традиційні ЗМІ, а ті, у свою чергу, зі своїми висновками, подають цю "страву" ширшому загалу, аніж охоплюють телеграм-аноніми. При цьому віртуальна політика замінює реальну – всі тільки й обсмоктують конфлікти у владній команді, яких може і не бути. Приміром, про протистояння між головою ОП Андрієм Богданом та його командою і помічником президента Андрієм Єрмаков не говорить лише ледачий. Або той, хто не читає "телеграмчики".

Хоча, за великим рахунком, якщо такий конфлікт і є, то для пересічного українця він нецікавий. Як показало оприлюднене сьогодні опитування Центру Разумкова, рейтинг "Слуг" стійкий навіть після скандалу з "плівками Гончарука", тож громадяни продовжують жити у своїх ілюзіях, і навіть якби Богдан із Єрмаком привселюдно побилися, то навряд чи це суттєво похитнуло б рейтинг влади.

А от недолуга політика в регіонах понизити рейтинг влади здатна. Варто нагадати, що за короткий час президенства Зеленського в деяких областях очільники облдержадміністрацій змінилися по кілька разів. Причому причини їх відставки залишилися закритими від широкого загалу. Склалося враження, що хто перший із впливових соратників Зеленського заскочив до нього в кабінет, той і отримав свого губернатора. А потім заскочив інший – і губернатора зняли. Так, перший головою Київської ОДА при Зеленському став Михайло Бно-Айріян. Посидів він у своєму кріслі з 10 липня до 28 жовтня 2019 року. Йому на зміну прийшов Олексій Чернишов. 31 липня головою Черкаської ОДА Зеленський призначив Ігоря Шевченка, але вже 4 листопада звільнив і поставив керувати цією областю Романа Боднара. На Закарпатті голову ОДА призначили одним із перших, ним 5 липня став Ігор Бондаренко. Але 23 грудня Зеленський його звільнив. Того ж дня звільнили і Маркіяна Мальського, який керував Львівщиною стільки ж, скільки Бондаренко Закарпаттям. Цими областями поки керують т.в.о. До речі, Сергій Гайдай, голова Луганської ВЦА, якого "звільняють" Телеграм-канали, також не перший керівник регіону за часів Зеленського. Перед ним на цій посаді трохи побув Віталій Комарницький.

Хтось скаже: кадрові перетасовки - нормальний процес підбору успішного керівника для області чи району. Так, але якщо кадри перетасовуються настільки часто, що оцінити їх ефективність просто немає змоги, тоді щось не слава Богу з "ліфтами" у владі. А якщо на посади ставлять не ефективних управлінців, а "людей Богдана", "людей Єрмака", "людей Шефіра" чи ще когось з Банкової, то навіщо ті "ліфти" взагалі, і в чому відмінність "нових" і "старих" облич? Ті самі інтриги і кулуарні "тьорки".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme