Війна за таблички: Як команда Зе готується до місцевих виборів

Гончарук оголосив 2020 – роком "Великого будівництва". Нагадаю всім, що попередній, 2019, у нас був роком "Капітального ремонту країни"

Вадим Денисенко
політолог
Війна за таблички: Як команда Зе готуєть…
Фото: Офіс президента

Що велике будівництво, що капітальний ремонт – це обгортка, яку вигадує людина, відповідальна за піар. Але давайте не про піар, а про зміст.

Механіка дуже проста. Ви пишете лист від Кабміну в регіони і вимагаєте надати плани зі здачі інфраструктурних об‘єктів в цьому році. Вибираєте найцікавіші, і далі з‘являються ролики і відосики про тисячі інфраструктурних об‘єктів.

Правда, тут є велика пастка брехні, в яку вже втрапив Гончарук, коли заявив, що побудує тисячу нових шкіл і купу всього іншого. Справа в тому, що ремонти справді відбудуться і їх буде доволі багато (нові вікна – це теж ремонт). А от нового будівництва буде мало. Але тут вже питання апетитів щодо піар брехні.

Після визначення кількості об‘єктів, затверджується типовий макет таблички біля цього об'єкта, де буде сказано, що все це робиться за сприяння Президента Володимира Зеленського (великими літерами, щоб побачили всі перед виборами). І тут ми входимо в передвиборчу колізію. Бо на цьому об‘єкті хоче пропіаритися місцева влада, яка також дає співфінансування. І тому поруч з‘явиться табличка, що цим об‘єктом опікується міський голова такий-то або депутат такий-то. Як варіант, на одній табличці буде одразу два, три чи навіть чотири прізвища. І вже з літа почнеться грандіозна тріскотня про те, як тут і там щось робиться.

Я не вдаватимусь в піарні речі і чому в 2018-19 рр. вони не допомогли Порошенку і Гройсману, хоча й було проведено грандіозне відновлення доріг, а завдяки децентралізації було справді збудовано багато об‘єктів.

Більш важливо говорити про інше: в 2020 році всі місцеві бюджети в середньому на 12-15% зменшили видатки на капітальне будівництво. З держбюджету також різко зменшилися видатки на ці цілі. В сумі це десь мінус 50-60 млрд. А, виходячи з нинішньої тенденції із наповнення бюджету (провальні листопад-січень), цифра може бути збільшена. Тому кількість реально вартих уваги об‘єктів буде мінімальною. Хоча для піаруу це не проблема – обираються 10 об‘єктів, їх розкручують в ЗМІ і далі людям говорять: от бачите, там, де нормальний мер, є будівництво, а де немає – нічого немає (а тут ще й Мінфін штучно затримує гроші, як це відбувається з Дніпром чи було з Києвом, поки Кличко не "порішав" все в Офісі президента.

Але є в цьому всьому одна проблема. ВЕЛИКЕ будівництво – це не КАПІТАЛЬНЕ ВІДНОВЛЕННЯ. І, на жаль, в 2020 році у нас буде спад саме в будівництві інфраструктури.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme