ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Війна на Донбасі чи єдиною у світі, куди не втручається ООН, - дипломат

Ситуація на Донбасі є чи не єдиним у світі конфліктом, у якому ООН не бере жодної участі

Depo.Влада
14 січня 2018 09:24
ФОТО: depo.ua

Про це заявив екс-посол України в Білорусі, колишній учасний мінський переговорів Роман Безсмертний, передає Depo.ua з посиланням на ZIK.

"Але в чому парадоксальність ситуації? Це чи не єдиний конфлікт у світі в післявоєнний період, де ООН взагалі ніякої участі не бере. І ООН, суть якої було не допустити війни, вона сьогодні дивиться, як два учасники, два засновники ООН воюють!" - підкреслив він.

Він підкреслив, що Росія - постійний член РБ ООН, але організація на країну ніяк не впливає.

"Більш того, весь рік Україна в Раді Безпеки є не постійним членом, але Росія - постійний, рік іде війна, а ООН дивиться на все це і не має навіть програми щодо енергоресурсів, щодо військовополонених, тому що їх же там немає! Чому до нас так ставляться?" - зазначає Безсмертний.

Нагадаємо, Як заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко, Рада безпеки ООН була готова починати роботу над мандатом миротворчої операції на Донбасі, але Росія відкинула практично всі важливі положення.

Адміністрація США виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її складі не було громадян Росії.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер запропонував помічнику президента Росії Владиславу Суркову збільшити повноваження, зону присутності і чисельність місії миротворців ООН на Донбасі.

ЗМІ писали, що США мають намір запропонувати план з розміщення на сході України, охопленого війною, 20 тисяч міжнародних миротворців і очікують на схвалення Росії.

Як відомо, 5 вересня Путін заявив, що внесе в Раду Безпеки ООН резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Згодом, під час Генасамблеї ООН, президент України Петро Порошенко озвучив головну умову України щодо введення миротворців. Вона передбачає, що мандат місії має розповсюджуватися на всю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон. За словами президента, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі.

НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада