Віце-канцлер Німеччини: Вкладені в Грецію сили краще було витратити на Україну

Віце-канцлер ФРН, міністр економіки Зігмар Габріель вважає, що прийом у свій час Греції у валютний союз був не виправданий з цілого ряду причин, а також що витрачені не нескінченні переговори з грецьким урядом сили розумніше було витратити на допомогу Україні і біженцям
Depo.Влада
7 липня 2015 19:40
ФОТО: depo.ua

Про це політик розповів в інтерв'ю німецькому журналу Stern, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Хоча Греція і важлива, ці нескінченні переговори забирають надто багато сил. Ці сили треба було краще інвестувати в Україну або в драму біженців у Європі", - заявив заступник глави німецького уряду.

"Включення Греції в Єврозону, з сьогоднішньої точки зору, було дуже, дуже наївним", - сказав Габріель, додавши, що цей крок мав велике значення для тодішнього уряду на чолі з Герхардом Шредером.

"Найгірше, однак, те, що все занадто довго спостерігали за тим, як країна все глибше занурюється в кризу", - додав віце-канцлер.

У той же час він вважає можливим зниження боргового тягаря Греції в разі демонстрації її урядом готовність до проведення реформ., "Однак якщо ми зараз просто спишемо борги, а у Греції нічого до підстави не зміниться, ми нічого не виграємо, - підкреслив Габріель. - Борг знову буде зростати, починаючи з наступного дня після його зменшення".

Зігмар Габріель поклав провину на прем'єра Ціпраса за те, що він спробував поставити з ніг на голову всю Єврозону", не віддаючи собі звіту в тому, що це все обернеться проти самих греків. У той же час він підкреслив, що Європа не повинна змушувати людей нести відповідальність за дурниці уряду".

Говорячи про євровалюту, заступник голови уряду Німеччини запевнив, що вона залишається стабільною, що для його країни економічні наслідки не страшні. "Зона євро є сильною і стабільною", - сказав він, додавши, що зусилля, які зараз робляться для допомоги Греції, робляться виключно тому, що "слід турбуватися про Європу", а не тому, що це загрожує Німеччині.

Незважаючи на всю критику, глава німецького Мінекономіки впевнений, що врешті-решт вдасться знайти вихід з кризи. 

Мітки: РФ, Україна