Витрати, інвестиції, боржники: Нардеп оприлюднив висновки Рахункової палати щодо бюджету-2019

Народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко оприлюднив висновки Рахункової палати про результати аналізу річного звіту по державному бюджету України за 2019 рік

Про це він написав у своєму Telegram, передає Depo.ua.

Найцікавішими, за словами нардепа, є такі пункти.

1. Промисловість, що є найбільшою складовою реального сектору економіки, перебувала в рецесії. У звітному періоді зменшилися обсяги постачання електроенергії, газу, пари і кондиційованого повітря та продукції добувної промисловості. Зокрема, одним із чинників зазначеного став імпорт електроенергії, вартісний обсяг якого, порівняно з 2018 роком, за даними ДМС, збільшився у 87 разів — до 121 млн дол. США. Найбільше електроенергії імпортовано з Білорусі – 36 відс. загального обсягу імпорту цієї енергії.

2. Урядовий прогноз щодо припливу прямих іноземних інвестицій у 2019 році в сумі 4-4,5 млрд дол. США не виконано. Несприятливий інвестиційний клімат у країні не забезпечив умов для припливу прямих іноземних інвестицій в обсягах, необхідних для прискорення зростання економіки в наступних періодах.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у 2019 році, за даними НБУ, становив 2,4 млрд дол. США. При цьому обсяг приватних грошових переказів, що надійшли в Україну із-за кордону в 2019 році, становив 12 млрд дол. США.

3. Навіть за умов внесення у ІV кварталі змін до закону щодо зменшення обсягу доходів загального фонду на 20 млрд грн і зростанні з початку року обсягу платежів, що сплачені до державного бюджету і будуть нараховані в наступному звітному періоді, на 30 млрд грн, а також додаткового надходження за рішеннями КМУ у грудні 8,5 млрд грн дивідендів і 4 млрд грн коштів підприємств державного сектору економіки, план доходів державного бюджету не виконано на 38 млрд грн, або 3,7 відсотка.

4. Серед платників найбільша на 1 січня 2020 року податкова заборгованість перед державним бюджетом у ПАТ „Укрнафта" – 16 млрд грн, яка зросла протягом 2019 року на 1,2 млрд грн, або 8,3 відсотка.

5. Витрати на погашення державного боргу становили 345 млрд грн, або 100 відс. плану, однак на чверть більше ніж затверджено у законі. Порівняно з 2018 роком обсяг державних запозичень збільшився на 139 млрд грн, або 49 відсотків. Як наслідок, частка державних запозичень у загальній сумі надходжень державного бюджету зросла з 23 до 30 відсотків.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що в Україні сплатили рекордні мільярди ПДВ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme