Висунення Порошенка та план Медведчука: Топ-5 новин дня

Головні новини вівторка, 29-го січня

Висунення Порошенка та план Медведчука:…

П'ять головних новин, які зробили цей день.

Порошенко йде в президенти

Діючий президент України Петро Порошенко оголосив про свій похід на другий термін під час форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у столичному МВЦ.

Читайте також: "Від Каракаса до Брюсселя": На яких "п'яти китах" Порошенко йде в президенти

Висунення Порошенка підтримав зокрема прем'єр Володимир Гройсман.

Порошенко пообіцяв, що в 2024-му році Україна подасть заявку на вступ в ЄС. А генпрокурор Юрій Луценко взагалі побачив Україну в НАТО і ЄС за 5 років.

А Віталій Кличко записав відео з лікарні на підтримку Порошенка. У нього, нагадаємо, щось зі спиною і він проходить медобстеження в Австрії.

23 кандидата в президенти

ЦВК зареєструвала 23-го кандидата в президенти України. Ним став лідер партії "Основа" Сергій Тарута.

Рекордна кількість кандидатів, які балотувалися на виборах президента, була в 2004 році, коли їх було 24. У виборах президента 2014 року брав участь 21 кандидат.

Між іншим, навіть комуніст Петро Симоненко подав документи в ЦВК.

Верховний суд

Верховний суд України дозволив арештовувати акції російських банків для компенсації "націоналізованого" майна в Криму.

У липні 2018 року 18 юридичних осіб та одна фізична особа звернулися до Апеляційного суду Києва із заявою про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (м. Гаага, Королівство Нідерландів) від 2 травня 2018 року у справі ПТС № 2015-36 про стягнення сум з боржника – Російської Федерації в особі Міністерства юстиції РФ як компенсації за відповідне нерухоме майно. Заявник доводив, що на території України є майно боржника (ч. 2 ст. 475 ЦПК України).

Цим рішенням Арбітражний суд Гааги визнав, що відповідач незаконно експропріював майно позивачів в Криму. Позивачам присуджено відшкодування як компенсацію за їхні відповідні об'єкти нерухомості, а також частину витрат позивачів та відсотки на всі суми, які було їм присуджено.

У цій справі застосовано новелу ЦПК України для підтвердження його проарбітражності і на виконання ч. 3 ст. 152 ЦПК України у серпні 2018 року заявники подали до Апеляційного суду м. Києва заяву про забезпечення позову, в якій, зокрема, просили накласти арешт на прості іменні акції ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", АТ "Сбербанк" та АТ "ВТБ Банк", кінцевими бенефіціарами яких є боржник – Росія, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження майна.

Ухвалою від 5 вересня 2018 року Апеляційний суд м. Києва, діючи як суд першої інстанції, задовольнив заяву про забезпечення позову, а ухвалою від 25 вересня 2018 року – заяву про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду Гааги.

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, діючи як суд апеляційної інстанції, розглянув апеляційні скарги на згадані ухвали у відкритому судовому засіданні.

За результатами розгляду, постановою Верховного Суду від 25 січня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини:

1) апеляційні скарги на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 25 вересня 2018 року залишено без задоволення, а вказану ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 25 вересня 2018 року залишено без змін;

2) Апеляційні скарги на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року (про забезпечення позову) задоволено частково, а ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року змінено. Заяву про забезпечення позову задовольнити частково.

Повний текст постанови буде складено 1 лютого 2019 року.

Нагадаємо, в травні 2018 року Третейський суд в Гаазі постановив, що Росія повинна сплатити компенсацію українським інвесторам за анексію Криму на суму $159 млн.

5 вересня Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: ВТБ, "Промінвестбанку" та Ощадбанку. Рішення прийнято у зв'язку з заявою про забезпечення позову колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, які мали активи в Криму, про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з Росії компенсації за нерухоме майно.

Медведчук хоче автономний статус Донбасу

Кум Путіна та голова політради партії "Опозиційна платформа — за життя" сказав, що необхідно створити "автономний регіон Донбасу" із закріпленням цього статусу у Конституції України.

Про це він заявив на першому з'їзді "Опозиційної платформи - за життя" і підтримав кандидата в президенти Юрія Бойка. І додав, що домовленості щодо миру можуть бути досягнуті у чотирикутнику - Київ-Донецьк-Луганськ-Москва.

Концепція Медведчука передбачає створення автономного регіону Донбас у складі України - зі своїм парламентом, урядом і іншими органами влади.

"Порошенко каже, що ключ від миру знаходиться у Кремлі. Знаєте, він правий - це справді так", - сказав Медведчук.

До того ж, кум Путіна розкритикував євроінтеграцію і наголосив на тому, що необхідно співпрацювати з Росією.

Кадиров погрожує Березі через шльондру

Після скандалу в кулуарах ПАРЄ, коли російську журналістку Ольгу Скабєєву нібито штовхнув український нардеп Борислав Береза, у справу втрутився і глава Чечні Рамзан Кадиров, який публічно зажадав від українського політика вибачень, пригрозивши в іншому випадку "дзвінким ляпасом"

"Березі слід "належним чином вибачитися", бо в іншому разі знайдеться справжній чоловік, який вліпить дзвінкого ляпаса", - пригрозив лідер Чечні українському депутату.

Проте Береза вважає, що йому немає за що вибачатися. Нардеп заявив, що, на його думку, СБУ повинна визначити, чи є слова Кадирова погрозою.

"Я вважаю, що якби щось було більш менш серйозне, вони мені повідомили б", – додав він.

"Я ходжу вулицями Києва сам, без охорони, використовую як свою машину, так і громадський транспорт. Чому я повинен щось міняти?", – додав Береза, відповідаючи на питання стосовно особистої охорони після цього випадку.

Нагадаємо, конфлікт між Березою та Скабєєвою стався 24 січня в кулуарах ПАРЄ через те, що роспропагандистка перебивала і заважала спілкуватися з пресою віце-спікеру Ірині Геращенко.

Береза відтіснив Скабєєву і став між нею і Геращенко. Також він назвав Скабєєву "шльондрою".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme