Виступ Порошенка на параді до Дня Незалежності (ТЕКСТ, ВІДЕО)

Президент Петро Порошенко зазначив, що незалежність вже дала нам демократію і свободу, почуття громадянської гідності і національної єдності, навчила захищатися і відкрила європейську перспективу

Виступ Порошенка на параді до Дня Незале…

Про це він сказав виступаючи на параді до 25-річчя Незалежності України, передає depo.ua.

"Cформувалися середній клас і громадянське суспільство. Нарешті виросло перше пострадянське покоління, з новим європейським світоглядом. Епіцентром фундаментальних змін неодноразово ставав цей Майдан – Майдан нашої Незалежності», - сказав Порошенко.

Президент підкреслив, що тепер стратегічно і тактично маємо зосередитися на досягненнях у матеріальній сфері, у рівні життя людей.

Порошенко нагадав слова Акту проголошення Незалежності України, ухваленого 25 років тому: "Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення та із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави – України".

"Хоча ми святкуємо лише 25-річчя Незалежності, насправді нам незрівнянно більше. Наступного року ми будемо відзначати сторіччя Центральної Ради та початку української національної революції XX століття. А потім ще через два роки – тисячу років вокняжіння Ярослава Мудрого. Такою і є глибина тієї «традиції державотворення», про яку згадано в Акті", - зазначив він.

Президент наголосив, що проголошення незалежності стало закономірним результатом нашого історичного розвитку, спільною перемогою багатьох поколінь українців, які боролися й гинули за наші національну ідентичність, державну самостійність і власний колір на політичній карті світу.

"І в університетських аудиторіях, і на домашніх кухнях, і в соціальних мережах все ще сперечаються, отримали ми незалежність чи завоювали? Для мене відповідь абсолютно очевидна: звичайно ж, вибороли. Вибороли інтелектом, вибороли потом, вибороли кров’ю", - підкреслив він.

За словами Порошенка, чверть століття тому українці обрали собі самостійне майбутнє. "Це ми влаштували те, що Путін згодом назвав «найбільшою геополітичною катастрофою", - сказав він.

Водночас, президент зауважив, що тоді ми не наважилися безкомпромісно порвати з минулим – заплуталися в стрілках багатовекторності, намагалися всидіти на двох стільцях.

"Постійне озирання на Москву та віра в міфічне братерство, патерналізм та соціалістичні стереотипи міцно сиділи в свідомості суспільства, гирями висли на ногах і заважали рухатися вперед. Політична еліта довгий час перебувала в полоні популістських електоральних пристрастей та меркантильно-егоїстичних інтересів, а горизонт її планування простягався не далі найближчої виборчої кампанії.
Цей колективний гріх, гріх еліти, накопичений за два десятиліття, випало спокутувати перед народом нам, тим, хто при владі саме тепер", - додав президент.

"Та врешті-решт ми як нація вийшли на магістральний шлях демократії, свободи, європейської та євроатлантичної інтеграції, і, я впевнений, що це відбулося безповоротно. Маючи за плечима власний двадцятип’ятирічний досвід, із юності вступаємо в куди відповідальніший час зрілості", - сказав Порошенко.

За словами Президента, Угода про асоціацію з Євросоюзом вже працює і вже поступово компенсує ті колосальні втрати, які завдала війна та економічна агресія Росії.

"Москва намагається душити нас як закриттям свого ринку, так і блокуванням транзиту в інші країни. На фоні безпрецедентних зовнішніх шоків вдалося забезпечити макроекономічну стабілізацію і відновлення економічного зростання", - наголосив він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"