Вищий спецсуд вирішив переглянути справу Юри Єнакієвського

Незаконну ухвалу апеляційного суду у справі Юрія Іванющенка (Єнакієвського) скасували
Depo.Влада
9 червня 2016 17:46
ФОТО: depo.ua

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури в касаційному порядку оскаржив незаконне рішення Апеляційного суду Києва від 11 лютого 2016 року, яким відмовлено у перегляді постанови слідчого судді Солом'янського районного суду Києва у кримінальному провадженні за підозрою Юрія Іванющенка, повідомляє управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, передає depo.ua.

"Зазначеним визначенням слідчий суддя в порушення положень кримінального процесуального законодавства України зобов'язав уповноваженого прокурора закрити кримінальне провадження стосовно Юрія Іванющенка", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 червня Генеральний прокурор Юрій Луценко зізнався, що не може судити Юру Єнакієвського через брак доказів.

Проти Іванющенка розслідують дві справи.

Перша - історія з 2012 року, коли невідомі фірми-прокладки, підконтрольні Іванющенку, "виграли" тендер на утеплення шкіл і лікарень за рахунок "кіотських" коштів. Ціна питання – 1,7 мільярда гривень за курсом 2012 року.

Ці гроші були виділені трьом фірмам, а от утеплення шкіл, заміна вікон та інші роботи проведені так і не були.

Друга справа стосується акцій одеського ринку "7 кілометр".

Довідка: Колишній нардеп Юрій Іванющенко (також відомий під іменем Юра Єнакіївський) - один із творців кримінально-кланового режиму Януковича.
Саме Іванющенку приписують повернення інституту "смотрящих" – фактично паралельної системи державного управління. Для режиму Януковича – це був тіньовий міністр фінансів і економіки в одній особі, принаймні на початку його становлення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада