Вищий адмінсуд визнав законним звільнення екс-начальника Генштабу

Вищий адміністративний суд України визнав законним звільнення адмірала Юрія Іл’їна з посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ
Depo.Влада
13 жовтня 2016 11:36
ФОТО: depo.ua

28 вересня Вищий адмінсуд погодився з доводами Головної військової прокуратури та залишив без задоволення скаргу Іл’їна (так прізвище вказує відомство), передає  Depo.ua з посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

Адмірал намагався скасувати в судовому порядку контракт про проходження військової служби та визнати незаконним наказ Міноборони про зарахування його в розпорядження.

На погляд прокуратури, Іл’їн хотів виправдати свою непояву до Генштабу ЗСУ для вирішення питання щодо подальшого проходження служби під час анексії півострова Крим.

Нагадаємо, головна військова прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом нез’явлення Іл’їна до місця служби – йому оголосили підозру у дезертирстві (ч. 1 ст. 408 КК України).

Довідка: 19 лютого 2014 року Янукович призначив Іл’їна начальником Генштабу ЗСУ.  За даними ЗМІ, після призначення Іл’їн наказав українським військовослужбовцям зачистити Майдан, однак його підлеглі не виконали наказ.

28 лютого 2014 року в.о. президента Олександр Турчинов звільнив Іл’їна з посади начальника Генштабу. При цьому він залишився в розпорядженні міністра оборони при Генштабі і на всіх видах забезпечення.

Того ж дня Іл’їн попросив направити його до Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, куди він і відбув на початку березня. У підсумку лікарі видали йому висновок про обмежену придатність до військової служби за станом здоров'я.

Іл’їн подав до Міноборони рапорт про звільнення в запас, але Адміністрація президента відмовила йому, пославшись на ситуацію часткової мобілізації.

ВАСУ відмовив адміралу в задоволенні його позову до президента. Суд урахував законодавчі обмеження щодо звільнення військовослужбовців, пов'язаних, у першу чергу, з особливим положенням і в другу – з мобілізацією як його складовою частиною.

На початку вересня 2014 року Генпрокуратура порушила проти Іл’їна кримінальне провадження за фактом дезертирства.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада