Дубина і віртуальна команда: Які кадрові скандали очікують на Зеленського

Президентська виборча кампанія 2019 року відбувається під акомпанемент постійних скандалів. Виникають вони і довкола таємничої для загалу постаті Володимира Зеленського – зокрема з приводу людей, які його оточують

Зеленський обіцяв назвати поіменно склад своєї командия як до другого туру голосування, так і одразу після нього - 21 квітня. Досі суспільство знає лише деякі імена, і не факт, що саме ці люди всядуться у стратегічні крісла в разі перемоги їхнього лідера за підсумками кампанії: виглядає так, що більшість тих, кого назвали, - другорядні технічні виконавці.

Схоже, ці або інші прізвища будуть озвучені кандидатом сьогодні в політичному ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". Принаймні в інтерв'ю, яке він дав агенції РБК-Україна, претендент пообіцяв назвати членів своєї команди. Причому представить саме експертів. А на питання, чи будуть вони займати високі посади в разі перемоги Зеленського, він відповів: "Не зовсім там такий етап".

А от особи з оточення цього кандидата, які мають реальний вплив на ухвалення ключових рішень, залишаються в тіні та опиняються в центрі суспільної уваги лише волею випадку – винятково завдяки журналістським розслідуванням і всупереч цілковитій інформаційній закритості команди кандидата, який обіцяє бути унікально відкритим.

Саме так у ЗЕтумані вималювалася чергова постать із минулого: медіа повідомили, що до команди Зеленського може увійти колишній перший віце-прем'єр-міністр України, екс-голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, підпис якого стоїть під укладеним за наполяганням тодішнього прем’єра Юлії Тимошенко газовим контрактом з Росією 2009 року. Ще за часів президента Леоніда Кучми Дубина мав репутацію жорсткого антикризового менеджера. Подейкували, що у ньому Кучма бачив "себе в молодості". Може, ще й тому в разі перемоги Зеленського Олегу Вікторовичу пророчать крісло секретаря Ради нацбезпеки. Про це, зокрема, повідомив телеканал Еспресо.TV з посиланням на неназвані джерела.

У складі команди представників Зеленського Дубина днями начебто відвідав Вашингтон. Очолював групу керівник виборчого ЗЕштабу Іван Баканов. Організації візиту, за даними джерел Радіо "Свобода", сприяла вашингтонська лобістська фірма Signal Group Consulting, якій, за даними журналістів, Зеленський і його партія "Слуга народу" заплатили 60 тис. доларів. За даними, які оприлюднила компанія згідно із вимогаим американського законодавства, її найняв якийсь Маркус Коен від імені Володимира Зеленського, щоб "підняти імідж" Зеленського і його партії.

Щоправда, команда коміка оприлюднила спростування, заявивши, що не залучала лобістських компаній для організації візиту їхнього представника в США. Також стверджують, що Дубина "ніколи не був і не є членом команди Володимира Зеленського". І обіцяють "ніяких підкилимних домовленостей, обіцянок і роздачі майбутніх посад, портфелів і місць в списках кулуарно, в таємниці від суспільства" не вести.

Але з цим спростуванням стався казус. Інформація про контракт Signal Consulting Group із командою Зе є на сайті міністерства юстиції США відповідно до вимог закону про іноземних агентів. Контракт уклали до 31 травня 2020 року. Із боку Зеленського документ підписав його представник Маркус Коен. Зеленський у документі фігурує як лідер партії "Слуга народу" та кандидат у президенти України. Серед завдань Signal Group Consulting у контракті названо організацію зустрічей із представниками державних структур, відрекомендовування команди Зеленського американській громадськості, розвиток відносин із медіа та аналітичними центрами.

Повертаючись до кадрової політики ЗЕкандидата, можна припустити, що довкола нього вже точиться підкилимна конкуренція за посади. Чим інакше пояснити раптовий злив інформації про присутність Дубини в ЗЕкоманді і таке ж оперативне спростування.

До останнього відкараскувалися у штабі кандидата і від присутності там такої фігури, як адвокат мільярдера Ігоря Коломойського Андрій Богдан, якого називають "неформальним куратором штабу кандидата в президенти". "Відбивалися», аж поки ЗМІ не "розшифрували" його роботу на Зеленського. Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" встановили, що цей правник потрапляє під люстрацію (двічі працював урядовим уповноваженим з антикорупційної політики за часів президента Януковича.) і не може працювати на державній службі – тобто посада в президентській адміністрації, на яку натякають деякі джерела, йому не світить. І от 13 березня Богдан відвідує Конституційний суд України, який роками розглядає справу щодо конституційності закону "Про очищення влади" (люстрацію). Скидається, судді КС можуть таки спробувати скасувати цей закон, аби відкрити шлях до посад колишнім "регіоналам".

Загалом же нагнітання скандалів і недоречностей вже на самому старті політичної кар’єри можна розцінювати як поганий знак про дострокове завершення каденції Володимира Зеленського. Сумнівні кадри погубили рейтинги не одного українського президента. Тільки от у попередників Зе не було такого кредиту довіри від народу. А народ цей кредит як дав, так і забере.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна