Виробник "Молота" заборгував колишньому банку Януковича понад 100 мільйонів

Державний завод "Маяк" за рішеннями судів має повернути Всеукраїнському банку розвитку в особі Фонду гарантування вкладів фізосіб 118,3 мільйона гривень боргів

Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє Depo.ua.

У кінці грудня 2017 року Господарський суд Києва вирішив стягнути з державного заводу на користь банку 68 мільйонів гривень заборгованості за тілом кредиту, 25,3 мільйона гривень заборгованості з процентів і 25 мільйонів гривень пені.

Додатково завод має сплатити 240 тисяч гривень судового збору.

Повідомляється, що завод "Маяк" взяв кредит в розмірі 2,8 мільйона доларів під 12% річних ще в серпні 2014 року, але не мав змоги віддати гроші.

У березні Київський апеляційний господарський суд відмовив заводу "Маяк" в апеляції через неспроможність останнім сплатити 360 тисяч гривень судового збору. Представники заводу пояснили відсутність грошей скрутним фінансовим становищем та арештом коштів у кримінальних провадженнях, які тривають паралельно з господарським спором.

У кінці травня Верховний суд залишив рішення апеляційного суду без змін. Під час розгляду касації представники заводу повідомили, що заборгованість призведе до банкрутства "Маяка", хоча останній є підприємством оборонного призначення і має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Таким чином, державний завод має сплатити понад сто мільйонів гривень.

В червні справа отримала новий поворот. До суду звернулося приватна фірма ТОВ "Агат" як правонаступник Всеукраїнського банку розвитку.

Представники приватної фірми повідомили про укладений в лютому 2018 року з банком договір, на підставі якого до ТОВ "Агат" перейшло право вимоги багатомільйонного боргу до державного Заводу "Маяк".

Нагадаємо, 6 липня вранці штаб оперативного командування "Захід" повідомив про загибель військових на полігоні Рівненщини.

Там у ці дні гірські штурмовики 128-ої бригади відточували бойові навички та майстерність.

Додамо також, що 128-ма бригада попрощалася із побратимами.

Попередні причини трагедії назвав головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Довідка: 120 мм міномет М120-15 "Молот" у 2015 році витримав визначальні відомчі випробування та наказом генштабу ЗСУ від 17.11.2015 № 446 допущений до експлуатації в ЗСУ на особливий період.

Для виявлення причин загибелі особового складу під час стрільби з міномету М120-15 9 грудня 2016 року на військовому полігоні Міжвідомчого Центру підготовки підрозділів (смт Дівички Київської обл.) були проведені натурні випробування (експеримент).

З метою встановлення причини трагічного випадку 06.07.2018 з використанням 120 мм міномету сплановано повторне проведення натурного експерименту з детонацією мінометних пострілів у каналі стволів 120 мм міномету М120-15 "Молот" та 120 мм міномету радянського виробництва 2Б11.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme