Вірменія викликає посла України через заяву про конфлікт з Азербайджаном

Посол України Іван Кулеба був запрошений до МЗС Вірменії у зв'язку з заявою МЗС України про напруженість на вірмено-азербайджанському кордоні

Про це йдеться у заяві, яка розміщена на сайті МЗС Вірменії, інформує Depo.ua.

"Заступник міністра закордонних справ Шаварш Кочарян представив послу оцінку МЗС Республіки Вірменія у зв'язку з заявою МЗС України про напруженість на вірмено-азербайджанському кордоні", – йдеться в заяві.

В ході зустрічі Кочарян також поінформував посла "про порушення режиму припинення вогню, обстріли цивільної інфраструктури і постійні напади на цивільних осіб з боку азербайджанських збройних сил в північно-східному напрямку вірмено-азербайджанського кордону, а також про ситуацію, що склалася в результаті результат агресивних дій Азербайджану".

Відомо, що 13 липня МЗС України виступило із заявою, в якій закликало сторони конфлікту докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації і продовження пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, а також резолюцій Ради Безпеки, прийнятих в 1993 році.

"Українська сторона виступає за політичне врегулювання ситуації на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах", – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Азербайджану та Вірменії спалахнули бойові дії.

В Азербайджані заявили про п'ятьох поранених під час зіткнень із силами Вірменії.

13 липня міністр оборони Вірменії Давид Тоноян наказав військовим на кордоні з Азербайджаном бути стриманими.

А посол Азербайджану на Росії Полад Бюльбюль-огли не виключає переходу конфлікту з Вірменією до великих сутичок.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Вірменію і Азербайджан припинити військові зіткнення і почати деескалацію конфлікту.

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підгрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак, військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme