Віра Савченко закликала підтримати Карпюка і Клиха, яких катують методами "ІДІЛ"

Українцям потрібно підтримати співвітчизників Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких судять у Чечні і катують методами "Ісламської держави"
Depo.Влада
22 січня 2016 14:22
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу сказала сестра Надії Савченко Віра, яка є громадським захисником утримуваних в Чечні українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, передає depo.ua

За словами Віри Савченко, Микола Карпюк дуже зрадів, коли на суд приїхали українці. Він тримається, однак інший підсудний українець Станіслав Клих не витримує катувань.

"Це людина, яка читала філософію в університеті Шевченка, до такого не загартована. Його мозок не витримує. Його треба лікувати", - сказала Савченко.

Вона також порівняла способи катувань російських спецлсжуб із методами терористичної організації "ІДІЛ".

"Так, як катували наших людей… Росія бореться із ІДІЛ, то це те саме. Такі, як Карпюк витримають, такі, як Клих – ні", – сказала сестра полоненої льотчиці.

Віра Савченко нагадала, що проти неї в Чечні вже порушено кримінальну справу за образу судді, тому вона ще розмірковує над тим, чи варто їхати туди вдруге.

Нагадаємо, що 12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочався розгляд по суті справи стосовно двох українських громадян – Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. За версією слідства, вони були членами організації УНА-УНСО, яка на Росії визнана екстремістською, і в кінці 1994 - початку 1995 року нібито воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада