Вінницькі депутати попросили Порошенка не допустити створення «ВНР»

Депутати Вінницької міськради звернулися до президента Петра Порошенка із закликом не допустити створення «народної республіки» у Вінницькій області
Depo.Влада
9 грудня 2014 16:52
ФОТО: depo.ua
Вінницькі депутати попросили Порошенка не допустити створення «ВНР»
Вінницькі депутати попросили Порошенка не допустити створення «ВНР»

Про це йдеться у зверненні депутатів, яке було прийнято сьогодні на позачерговій сесії міськради, передає ДеПо з посиланням на мерію міста.

Депутати обурені провокацією під будівлею Вінницької ОДА, що відбулася 6 грудня, і засудили спроби «окремих осіб дестабілізувати ситуацію», незаконно захопивши владу в регіоні. Вони повідомили президенту, що організатори штурму ОДА не представляють інтереси жителів Вінниччини і не користуються підтримкою в регіоні.

«Ми бачимо в цій акції схожість з діями сепаратистів на сході України і загрозу дестабілізації ситуації в регіоні. У той час, коли країна перебуває фактично в стані війни, цілком очевидно, що організатори цих подій грають на інтереси наших ворогів, а можливо і діють за їхніми вказівками», - йдеться у зверненні.

Вінницькі депутати вимагають від керівництва держави та правоохоронців проведення негайного розслідування подій 6 - 7 грудня у Вінниці та притягнення до відповідальності організаторів. «Вимагаємо рішучих дій, щоб не допустити на території області повторення донецького сценарію з «губарєвими» і  «народними» республіками», - сказано в тексті звернення.

Як повідомляв ДеПо, 6 грудня вдень у Вінниці відбулася провокація, в ході якої активісти взяли штурмом будівлю ОДА, кидали димові шашки і билися.

Про подробиці провокації читайте у статті «Хто влаштував вінницький штурм».

7 грудня 200 мітингувальників заявили, що відправили у відставку чинного губернатора Анатолія Олійника і обрали «народного губернатора» - Олексія Фурмана.