Вінник розповів, як Гриценко збував військову техніку

Військова техніка реалізовувалася за кордон через спецекспортерів на підставі договорів комісії

Вінник розповів, як Гриценко збував війс…

Про це заявив нардеп від БПП, секретар Комітету ВР з нацбезпеки й оборони Іван Вінник на засіданні ТСК, повідомляє Depo.ua.

"Військова техніка реалізовувалася за кордон через спецекспортерів на підставі договорів комісії. Договори комісії підписував за дорученням міністра оборони зазвичай його уповноважений зам (заступник, - ред.). Але доручення міністра оборони передбачає солідарну відповідальність особи, яка доручила здійснювати такі правочини, і особи, яка їх де-факто здійснювала. Тому формально, можливо Гриценко не підписував договори комісії, але це вчиняв призначений ним же зам на підставі його довіреності. І тут немає жодної інтриги", - розповів Вінний.

Вінник пояснив, що договір комісії – це договір, "коли одна сторона, комісіонер, це в даному випадку спец експортер, зобов'язується за дорученням другої сторони, Міноборони, за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента".

"Це значить, що спецекспортер – Укрспецекспорт, Укроборнсервіс або будь-хто укладав договори на користь Міноборони. Міноборони було очевидним вигодонабувачем. Якщо б Міноборони дійсно хотіло щось комусь продати, це варто було робити за найвищою вартістю", - зазначив Вінник.

Нагадаємо, 5 грудня Вінник повідомив, що вартість військового майна, яке Україна втратила за 1997-2014 роки, склала приблизно 200 млрд доларів.

19 лютого Анатолій Гриценко відмовився йти на засідання ТСК, щоб надати свідчення щодо розкрадань в армії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook