Вимести "порох": Навіщо Зеленський залишає Гройсману Вінниччину

Про подання на призначення Владислава Скальського головою Вінницької ОДА повідомив віце-прем’єр Павло Розенко. При цьому він висловив категоричну незгоду з кадровою політикою президента Зеленського

Вимести "порох": Навіщо Зеленський залиш…
Владислав Скальський. Фото: vinnitsa.info

Окрім Скальського в оприлюдненому Розенком документі фігурує ще два кандидати – Віталій Туринко має очолити Запорізьку область, а Віталій Коваль – Рівненську. Віце-прем’єр наголошує: "Відбір" кандидатів відбувався в кулуарний спосіб. Прізвища кандидатів не було оприлюднено і не відбувалося жодного громадського обговорення цих кандидатур. І знов членам уряду були роздані матеріали про кандидатів, та й взагалі перелік кандидатів лише за півгодини до засідання уряду".  

Із зауваженнями Розенка важко не погодитися. Візьмемо для прикладу Вінниччину. Владислав Скальський – заступник міського голови Вінниці Сергія Моргунова. А той, у свою чергу, входить до політичної команди прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Що експерти обов’язково назвуть черговим прикладом успішної співпраці нової і старої влади. Причому у даному конкретному випадку – перспективної для обох сторін. Для Гройсмана це шанс залишити за собою вплив на свою рідну область, а в перспективі дочасних місцевих виборів - отримати чисельні фракції своєї "Європейської стратегії" в регіоні. Та й самому обратися мером Вінниці.

У той же час Банковій вигідно витіснити з Вінниччини Петра Порошенка та позбавити його можливості впливати на ситуацію в цій області. Простіше кажучи, слідом за Валерієм Коровієм, який керував досі регіоном, підуть і його люди (або їх згодом "підуть"), а на їх місце прийдуть чиновники, які орієнтуватимуться на Скальського, Моргунова і, отже, на Гройсмана.

Враховуючи, що новообраний парламент збереться 29 серпня і тоді ж, скоріше за все, буде призначений новий очільник Кабінету міністрів, рішення по головах ОДА може стати одним із останніх рішень нинішнього уряду. Тому немає нічого дивного, що пропоновані прізвища з’явилися, як каже Розенко, кулуарно. Обговорення б зайняло багато часу, вилізли б на поверхню непотрібні деталі, а так – є люди, їх погодили і вони взялися до справи. Усім добре в плані піару.

Однак особливість вітчизняної політики полягає у тому, що місцеві керівники не обов’язково виконуватимуть попередні домовленості, а орієнтуватимуться за ситуацією. Так само діє і центральна влада. Тому далеко не факт, що той таки Скальський беззастережно виконуватиме всі вказівки з Києва, не прислухаючись до думки Гройсмана. У свою чергу також не факт, що на місцевих виборах "слуги" не випхають "євростратегів" на політичне узбіччя. Подейкують, що кандидатом у мери Вінниці може стати Анатолій Драбовський, обраний народним депутатом від "Слуги народу" у 12 виборчому окрузі. При таких розкладах голові ОДА хоч розривайся між центрами впливу.

Насправді, як виявили перші призначення від нової влади, людей нізвідки в керівні крісла не саджають. За кожним призначенцем хтось стоїть. А призначення поза конкурсами лише підтверджує думку, що зараз триває процес розплати посадами з різними групами впливу за підтримку на виборах, лояльність або ж просто за те, що відбирали голоси у головного конкурента Зеленського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook