Відставка уряду скасовується. Переформатування також

Про дострокові вибори всі вже майже забули. Тепер головним фетішем стало переформатування уряду

Відставка уряду скасовується. Переформат…

Але і воно майже нереальне. Точніше, реалістичність цього сценарію складає менше одного відсотка. Єдине, що можливе: "косметичні зміни".

Стартові позиції

Стартові позиції дуже прості: Петро Порошенко дуже хоче, щоб його ВІП-агітатором став Володимир Гройсман. Прем'єр обіцяє не йти на вибори (він і не збирається це робити) і говорить, що підтримає президента. Але на Банковій хочуть гарантій, які можна сформулювати так: всі мають розчинитися в ореолі Першого.

Можна довго і багато говорити про сімки чи дев'ятки і про дискусії там. Можна розлого аналізувати позицію кожного із цих поважних зібрань, але суть все одно зведеться до вищевказаної формули. Правда, її варто дещо розширити: єдиної партії влади не буде (вірогідність вище 90%), ніхто із сімки в президенти йти не збирається (вірогідність вище 90%), ВІП-агітаторами будуть лише представники БПП, всі інші, так чи інакше, готові підтримати президента.

Сценарії відставки

Сьогодні в парламенті всі чекають звіту уряду як якоїсь неймовірної точки Ч. Проте елементарний аналіз говорить, що голосів за відставку просто немає. БПП дасть від сили 70-80 голосів. "Фронтовики" навряд чи будуть взагалі за це голосувати (ідея Банкової про прем'єра Турчинова – це така сама страшилка, як і дострокові вибори). Ляшко не буде голосувати. "Самопоміч", "Опоблок" і "Батьківщина" – навряд чи готові йти на це. Тому поки говорити про недовіру уряду за результатами звіту – просто не доводиться.

Інший сценарій – чотири міністра ідуть у відставку, і уряд стає недієздатним через відсутність кворуму - теж малоймовірний. Причина – а хто голосуватиме за новий уряд? Такі рішення можна проводити лише як бліц-криг, а до нього не готові на Банковій. Тим більше, що такий сценарій, як мінімум означатиме місячну парламентську кризу, яка в масовій свідомості може різко погіршити ставлення до президента, адже всі ЗМІ говоритимуть про те, що в "такий складний час саме президент залишив країну без уряду".

Саме тому всі сценарії з відставкою уряду – це мильна інформаційна бульбашка.

Базовий сценарій Банкової

Остання надія Банкової – спробувати переформатувати уряд так, щоб у ньому з'явилося чотири нових міністра і додати міністра ветеранів. Суть цієї гри – отримати кваліфіковану більшість в уряді, а тоді спробувати качати свої історії через голосування чи неголосування. Головні претенденти на виліт відомі – це Супрун і Данилюк, плюс треба заповнити вакансії мінінформа і мінАПК. Супрун хочуть замінити на Костянтина Яринича, Данилюка - на "когось" (Южаніна – це більше страшилка, ніж реальний претендент). На міністра ветеранів все ще хочуть протягнути Манька, хоча цей кандидат викликає ідіосенкрезію у більшості членів фракції НФ. Квота мінАПК залишається за "Ударом", якого, судячи з усього, повністю влаштовував би і нинішній в.о Мартинюк. Мінінформ залишається в квоті АП.

Чи можливо зробити такі зміни, і чи призведуть вони до створення кваліфікованої більшості адміністрації в Кабміні? Знову ж, треба рахувати голоси в парламенті. І тут ми повертаємося до вищесказаного: голосів на таку комплексну заміну просто немає. Максимум, що може зробити парламент – спробувати замінити Супрун і Данилюка, які мають доволі складні стосунки з парламентом. Але кардинально не зможе змінити розкладку в уряді.

Таким чином, ми можемо з високою часткою імовірності говорити, що з усієї цієї епопеї вийде пшик. І всі повернуться до стартових позицій, які ввійшли до формули: різні партії на парламентські вибори, але ніхто не йде в президенти, крім Порошенка. Зрештою, з цього все й починалося півроку тому, коли вперше заговорили про парламентські перевибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme