Відставка Холодницького. Вашингтон і Банкова борються за нового антикорупційного прокурора

У шляхетній родині українських антикорупціонерів вибухнув черговий скандал

Відставка Холодницького. Вашингтон і Бан…

У ЗМІ просочилася інформація, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зібрався у відставку через проблеми зі здоров'ям. У 33-річного прокурора нібито проблеми з серцем, а робота нервова. Скандальності ж всій цій історії додає той факт, що одночасно з інформацією про можливу відставку Холодницького ЗМІ, знову ж таки з посиланням на власні джерела, повідомили, що в акваріумі кабінету голови САП знайшли жучок прослуховування, залишений там начебто детективами Національного антикорупційного бюро.

Прес-секретар САП Ярослав Гордієвич інформацію і те, що його шеф Холодницький зібрався у відставку не підтвердив, однак і не спростував. Холодницький, за словами Гордієвича, "виконує обов'язки керівника САП у звичайному режимі" і навіть збирається разом з директором НАБУ до Брюсселю на робочі зустрічі.

Джерела "ДС" в цьому питанні виявилися менш оптимістичними. За їхніми словами, Холодницький не просто зібрався у відставку, а вже написав заяву, і заковика з оформленням звільнення Назара Івановича лише в особі його послідовника, стосовно якої немає однозначної думки.

Що стосується причин, які спонукали Холодницького відмовитися від посади головного антикорупційного прокурора, то, за інформацією з різних джерел, в НАБУ були незадоволені тим, що Холодницький виявився, на їхню думку, занадто лояльним до генпрокурора (незважаючи на всі скарги Луценка про те, що не має ніякого впливу на голову САП). Слухало НАБУ Холодницького кілька тижнів, але не почула нічого кримінального, що дозволило б звинуватити у корупції, проте голова САП все ж наговорив зайвого. За однією з версій, Холодницький нібито без зайвої дипломатії висловлювався про американських партнерів, а про дуже теплі і близькі відносини між НАБУ та посольством США в Україні відомо всім. За іншою версією, в словах Холодницького почули і якісь антисемітські нотки, що теж не могло сподобатися американцям. В результаті на Холодницького чинило тиск не лише НАБУ, а і посольство США, що й стало причиною для того, щоб написати заяву про відставку на підставі проблем зі здоров'ям.

Щодо наступника Холодницького на посаді керівника САП, то на сьогоднішній день є дві реальні кандидатури, і обидва - заступники голови антикорупційної прокуратури. В першу чергу це перший заступник керівника САП Максим Грищук. Саме його кандидатуру, за інформацією наших джерел, активно лобіює "Вашингтонський обком". Грищуку, як і Холодницькому, 33 роки і він був одним з головних претендентів на посаду голови САП в 2015 році, і навіть набрав більше за Холодницького голосів на конкурсі. Проте тодішній генпрокурор Віктор Шокін призначив головою САП саме Холодницького, а Грищук задовольнився посадою першого заступника.

Грищук відомий також тим, що в 2014-15 роках відслужив по мобілізації в зоні АТО у званні сержанта і був одним з учасників оборони Донецького аеропорту. Нагороджений орденом "За мужність" III ступеню. У вузьких колах навіть отримав прізвисько "прокурор-кіборг". До мобілізації Грищук працював помічником прокурора у Червонограді Львівської області, з 2012 року - прокурором у прокуратурі Львова, де, за інформацією ЗМІ, займався справами неповнолітніх.

Другий кандидат на місце Холодницького - його заступник Володимир Кривенко, родом з Чигирина Черкаської області. Він більш досвідчений, аніж Грищук, працює в органах прокуратури з 2004 року, був прокурором Чигиринського району, до призначення в САП працював у прокуратурі Черкаської області. Кривенко навіть менш публічна фігура за надто публічного Грищука. Однак він вже потрапив у невеличкий скандальчик за участю НАБУ і САП. Влітку 2017 року ЗМІ звинувачували Кривенко в тому, що він у змові з одним із детективів НАБУ незаконно змінив підслідність кримінального провадження НАБУ проти керівника і співробітників Рівненської обласної прокуратури, а також змінив підслідність ряду інших справ проти співробітників прокуратури, які передавалися з підслідності НАБУ до органів прокуратури. Це може свідчити про те, що відносини Кривенко і НАБУ також не дуже хороші. Та саме Кривенко хоче бачити в якості нового голови САП Банкова.

Таким чином маємо ситуацію, в якій за посаду нового голови САП зіткнулися інтереси з одного боку США, які просувають прокурора-кіборга Грищука, а з іншого Банкової, які хочуть бачити на чолі САП Кривенко. І поки хтось із них не вийде переможцем у цій суперечці, заява Холодницького, ймовірніше за все, і далі буде лежати під сукном. А оскільки призначення керівника САП здійснює генпрокурор - представник президентської вертикалі, але за погодженням з підконтрольним США директором НАБУ, до того ж необхідно провести відкритий конкурс, справа може затягнутися дуже надовго.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme