Відставка дня: Куди "пошлють" Данилюка

Секретар РНБО Олександр Данилюк написав заяву про відставку. Але чи підпише її Володимир Зеленський?

Відставка дня: Куди "пошлють" Данилюка…

Олександр Данилюк сьогодні несподівано став потенційним безробітним. Як стверджує Офіс президента, що до візиту Володимира Зеленського в США він написав заяву про звільнення, яку тепер має розглянути глава держави. Сам же Данилюк напівжартома запитав у "Фейсбуці" про те, "куди йому тепер податися?"

А пізніше підтвердив інформацію ОП про звільнення, додавши, що залишиться на посаді до рішення Зеленського. 

Олександр Данилюк був призначений секретарем РНБО 28-го травня 2019-го року. Він мав досвід роботи на багатьох владних позиціях.  В якості постійного представника Президента в Кабінеті міністрів України він працював з липня 2014-го, а з вересня 2015 року був заступником глави Адміністрації Президента.

У квітні 2016 року Данилюк був призначений на посаду міністра фінансів в уряді Володимира Гройсмана, а 7 червня 2018 р. Верховна Рада звільнила його з цієї посади. Важливо, що Данилюк брав участь в націоналізації "Приватбанку", виступаючи від позиції держави. Після цього він подався в радники Зеленського у передвиборчій кампанії. 

Причин звільнення Данилюка може бути кілька. 

1). Головний бенефіціар нинішньої влади, олігарх Ігор Коломойський ще весною у багатьох своїх інтерв'ю критикував Данилюка через справу "Приватбанку" і взагалі називав його "шавкою". Олігарх не приховував, що присутність Данилюка в команді Зеленського є небажаною. Проте Данилюк отримав посаду секретаря РНБО, от тільки Рада нацбезпеки з того часу не прийняла жодного рішення, яке було б введено в дію. В акурат перед візитом Зеленського до США в ефірі шоу Савіка Шустера говорили про "Приватбанк". Ігор Коломойський висловлював свої традиційні претензії до тих, хто провів націоналізацію, а також вимагав повернути 60 млрд. Данилюк пояснював, що зі сторони держави все було зроблено правильно, говорив про суди, що вкотре не сподобалось олігарху. Цілком можливо, що в Зеленського вирішили прибрати подалі "дратівливу" для Коломойського фігуру з РНБО, попросивши Данилюка написати заяву. Причому, ініціатором міг бути навіть Андрій Богдан. Наразі джерела кажуть, що в Данилюка був конфлікт із Богданом, але він стосувався присутності секретаня РНБО в США під час візиту президента на Генасамблею ООН, проти чого виступав голова ОП. Важливо, що є версія, мовляв, це Данилюк "злив" стенограму розмови Зеленського і Трампа демократам, після чого ті почали вимагати від президента США її публікації, бо знали що там. Але це наразі лише чутки.

2). Цілком можливо, що Олександру Данилюку навіть підшукали іншу роль у владній структурі Зеленського. Наприклад, Данилюка називали одним із претендентів на роль посла України в США. Враховуючи його міжнародні зв'язки (він входить в "тусовку" реформаторів від американських демократів в Україні), а також контакти в МВФ – така посада буде цілком непоганим продовженням кар'єри. Окрім США можна назвати ще Велику Британію, громадянкою якої є його дружина. 

3). Ще один варіант – Данилюк обійматиме посаду в ОП, де куруватиме міжнародні зв'язки із Західними партнерами та структурами, калібру МВФ. Простіше кажучи, буде заступником голови ОП там, де раніше був нинішній голова МЗС Пристайко. Хоча цей варіант є менш імовірним, оскільки у випадку існуючого конфлікту з Богданом, в ОП Данилюка ніхто не чекає. 

4). Може бути й так, що Данилюка просто спишуть в кадровий резерв. Бо за наявності конфлікту з Богданом, його присутність у владній вертикалі команди Зеленського наразі для нього неможлива. Принаймні, на ключових посадах. 

5). Зеленський взагалі може не підписати заяву на відставку і Данилюк залишиться працювати в РНБО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"