Відсьогодні українські інспектори літатимуть над Росією

Спільна місія Франції, Сполучених Штатів Америки та України з 31 серпня по 4 вересня в рамках міжнародного Договору з відкритого неба виконає спостережний політ над територією Російської Федерації
Depo.Влада
31 серпня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник Національного центру зі зменшення ядерної небезпеки Росії Сергій Рижков, повідомляє depo.ua з посиланням на Interfax.ru.

"Політ буде виконаний на французькому літаку спостереження С-130Н", - сказав Рижков.

Він зазначив, що "в ході виконання польоту за узгодженим маршрутом російські фахівці на борту літака будуть контролювати суворе дотримання узгоджених параметрів польоту та застосування передбаченої Договором апаратури спостереження".

С-130Н не обладнано озброєнням. Літак і встановлені на ньому аерофотоапарати пройшли міжнародний огляд з участю російських фахівців. Це виключає використання технічних засобів, не передбачених Договором з відкритого неба.

Нагадаємо, що Договір про відкрите небо був прийнятий в 1992 році і ратифікований всіма його учасниками (понад 30) у 1995 році. Основним завданням угоди є сприяння спостереженню за виконанням існуючих або майбутніх угод у галузі контролю над озброєннями та розширення можливостей щодо запобігання криз та врегулювання кризових ситуацій у рамках ОБСЄ. Такі польоти відбувається регулярно.

Більше про світові новини читайте в рубриці Світ.depo.ua