Відповідальність Росії за збиття MH17 Україна доводить в суді ООН

Україна у Міжнародному суді ООН доводить відповідальність Росії за збиття літака рейсу MH17, звинувачуючи її у порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням терроризму

Про це йдеться у заяві МЗС України, присвяченій 4 роковинам трагедії MH17, передає Depo.ua.

В міністерстві наголошують, що протягом чотирьох років зусиллями Спільної слідчої групи, до якої входять представники слідчих органів і прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, ведеться важка і кропітка робота по встановленню винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

"Вже встановлено, що ракетна система "Бук", яка збила MH17, належала 53-ій бригаді протиповітряної оборони збройних сил Російської Федерації, була незаконно доправлена на територію України через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону і поспішно вивезена назад на територію Росії після збиття літака", - йдеться у заяві.

В українському відомстві підкреслюють, що такі дії є не лише кримінально караними, але і є порушенням норм міжнародного права.

"Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН, де доводить, що Російська Федерація такими своїми діями порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму", - заявляють українські дипломати.

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада Угоди ратифікувала угоду між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям на Донбасі літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній.

Водночас міністри закордонних справ країн "Великої сімки" (G7) оприлюднили заяву перед черговою річницею катастрофи літака рейсу MH17 над Донбасом.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія.

У жовтні 2015 року міжнародне розслідування оголсило, що "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах.

1 червня 2018 року палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme