Відповідальність "дожене" брехунів-декларантів, - суддя

Заступник голови Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов спростував неможливість притягнення до відповідальності декларанта, який збрехав у декларації
Depo.Влада
16 серпня 2016 10:24
ФОТО: depo.ua

Про це Аблов написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Вражають коментарі деяких громадських діячів, які роблять заяви в ЗМІ про те, що е-декларації, подані чиновниками до отримання сертифікату від Держспецзв'язку, є нелегітимними, і за надання в цих деклараціях недостовірної інформації неможливо буде притягнути до відповідальності", - обурюється заступник голови суду.

Він пояснив, що відсутність сертифіката Держспецзв'язку може привести тільки до збору додаткових доказів, наприклад, призначення, проведення та отримання експертиз з питання про несанкціоноване втручання на сайт, сервер.

"Після отримання висновку експерта про відсутність втручання приймається законне рішення по справі. Наявність або відсутність сертифіката НАЗК впливає тільки на кваліфікацію дій посадових осіб Агенства, які прийняли рішення запустити систему без сертифіката Держспецзв'язку", - додав Аблов.

Також суддя нагадав, що неподача е-декларації у встановлений термін є порушенням закону.

"Заклики громадських діячів щодо ненадання е-декларації - це безвідповідальність", - резюмував він.

Нагадаємо, 15 серпня в 00 годин 00 хвилин в Україні офіційно запрацювала несертифікована система електронного декларування. Поки що там є лише кілька декларацій. У Єврокомісії нагадали, що запуск системи електронного декларування з сертифікатом технічної безпеки є ключовою умовою безвізу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада