Відмовтеся від Донбасу: У США порадили, як Путіна загнати в кут

Українська влада повинна відповісти на агресію Росії асиметричним кроком, тимчасово відмовившись від реінтеграції Донбасу
Depo.Влада
24 березня 2016 09:53
ФОТО: depo.ua
Відмовтеся від Донбасу: У США порадили, як Путіна загнати в кут
Відмовтеся від Донбасу: У США порадили, як Путіна загнати в кут

Таку пораду дав американський професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

Мотиль зазначив, що президент Росії Володимир Путін грає у свою гру, в яку не надто вдається грати США і Євросоюзу. Тому саме Україна повинна взяти ініціативу в свої руки.

"Замість того, щоб вести цю нескінченну гру, Київ може просто заявити, що він тимчасово призупиняє свої суверенні права на донбаський анклав і передає питання виборів відповідному міжнародному органу. ОБСЄ або ООН буде організовувати, проводити та контролювати вибори від початку до кінця. Зі свого боку, Україна не ухвалюватиме результати до тих пір, поки незалежні міжнародні спостерігачі не оголосять, що виборчий процес був справедливим і вільним", - пропонує експерт.

Також, за його словами, президент України Петро Порошенко може оголосити, що він підтримує надання окупованому Донбасу статусу повністю суверенного регіону в рамках конфедеративної України.

"У анклава буде власний уряд, власний бюджет, власна поліція, власна економіка, свої власні закони. Київ не буде субсидувати анклав, а анклав не буде субсидувати Київ. Все, що буде пов'язувати їх - який-небудь дуже символічний інститут, можливо, позбавлена повноважень рада старійшин, які будуть періодично зустрічатися, співати пісні та веселитися", - пропонує Мотиль.

Крім того, Порошенко може заявити, що він припиняє спроби реінтегрувати Донбас в Україну на десять років. А потім, під наглядом міжнародних організацій можна буде провести референдум про долю регіону.

На його думку, такий підхід зажене Путіна в кут. Адже президент РФ хоче, щоб Донбас залишився в складі України на його умовах, постійно послаблюючи державу зсередини. Реалізувавши один з трьох перерахованих сценаріїв, Україна не дозволить втручатися в свою політику, давши сепаратистам набагато більше автономії, ніж вони хочуть.

"Врешті-решт, Україні краще мати кримінальну державу-банкрута на своєму кордоні, ніж кримінальний регіон-банкрут всередині своїх кордонів", - зазначає експерт.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада