Атомна енернетика і вилов мотиля: Чому влада знову розділила міністерства

Поспішно злиті минулого року у єдине Міненерго та Мінекології знову розділяють на окремі відомства

Економічний і політичний оглядач
Атомна енернетика і вилов мотиля: Чому в…

Турбо-рішення влади Володимира Зеленського, які ухвалювалися на хвилі піднесення від входження у владні кабінети, дедалі більше виявляються сумнівними і непрактичними, констатує Depo.ua.

Після "розукрупнення" міністерства ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і наступного за ним розділення мінкультмолодьспорту на окремі складові, тепер настала черга переглядати урядову реформу і в частині злиття міністерств енергетики та захисту довкілля

Про те, що час відокремлювати екологію від енергетики настав, оголосив прем'єр Денис Шмигаль. Відповідно до його заяви, найближчим часом міністерство енергетики та захисту довкілля України буде розділено на два профільні відомства.

"Розділення міністерства і створення посади профільного міністра екології – це на порядку денному", – зазначив Шмигаль в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Причиною такого рішення прем'єр називає те, що об'єднання міністерств не дало очікуваного ефекту: "Для мене було дивним, коли я потрапив на перші засідання Кабінету Міністрів, коли міністр енергетики спочатку доповідав про стан справ в атомній енергетиці, потім – вугільна галузь, а потім – про червонокнижні рослини та вилов мотиля. Відтоді я став прибічником того, що екологією має опікуватися професійний еколог, якому це близько і який цим живе".

Об'єднання міністерств, нагадаємо, сталося у вересні 2019 року, коли було призначено уряд Олексія Гончарука і команда Зеленського почала здійснювати "рішучі" реформи державного апарату. 

У вересні 2019 року в Україні об'єднали, зокрема, Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Міністерство екології та природних ресурсів. Спочатку його очолював Олексій Оржель. Зараз обов'язки міністра виконує Ольга Буславець.

При цьому рішення про відкат міністерської реформи є настільки ж сумнівним з точки зору практичної мотивації, як і рішення про вересневе злиття міністерств. Але дедалі частіше у медійному просторі лунають інсайди, що розділення відбувається не тільки і не стільки заради оптимізації роботи відомств, скільки задля створення поважної посади для чергового члена команди Зеленського.

Таким членом називають Юрія Гусєва, нинішнього губернатора Херсонської області, який вже втомився від провінційного працевлаштування і намагається осягнути урядові горизонти в Києві.

Так, за інформацією джерел агенції "Главком", ще на початку травня у владних колах стало відомо, що Гусєв незабаром подасть у відставку і покине область.  Ніби Гусєв йде на підвищення і очолить нове міністерство."Під Юрія створюють спеціальне міністерство. Міністерство сталого розвитку. Майже "Департамент щастя". Точно зрозуміти, чим воно буде займатися поки складно. Відомо, що в його віданні будуть проблеми екології", - розповіло тоді джерело.

Про те, що перетворення міненерго та захисту довкілля на два окремих відомства містить у собі також і кадрову інтригу, побіжно підтвердив і нардеп Олександр Ткаченко, який побоюється, що у крісло керівника відомства всядеться якийсь "борець" за екологію. 

"Такий поділ як мінімум на півроку загальмує всю роботу в обох міністерствах. Хоча рішення і виглядає логічним - не поєднувати малосумісні речі, - написав Ткаченко у своїх соціальних каналах. - Але! Залишаються два ключових питання. Чи залишиться в кріслі міністра підозрювана в лояльності до ДТЕК Буславець, і хто тепер буде "боротися" за екологію. Одне зрозуміло точно - знову будуть в.о., щоб полегшити лобістам непідконтрольність Верховній Раді і слідувати курсом "розділяй і володарюй".

Вчора, 27 травня Кабінет міністрів схвалив постанову, якою офіційно поділено функції Міністерства енергетики та захисту довкілля на два відомства.

З огляду на те, що рішення по розділення міністерств відбувалося за ініціативи тієї самої Ольги Буславець, вона не збирається залишати своє крісло.

За словами Буславець, метою проекту є оптимізація роботи міністерства шляхом поділу повноважень у сфері захисту довкілля та енергетики, що дасть можливість комплексно упорядкувати формування державної політики у цих сферах.

У свою чергу прем'єр Шмигаль повідомив, що незабаром буде призначений виконувач обов'язків і другого, екологічного, міністра.

Слід зауважити, що міністерство, яке опікується екологією, насправді є досить впливовим відомством в частині розробки надр, видобутку копалин, лісових ресурсів та інших грошово містких речей. Від позиції міністерства часто залежить не лише розподіл ресурсів, а й ступінь контрольованості тих, хто займається видобутком та природокористуванням.

З огляду ж на те, що невдоволення особою майбутнього міністра екології (яку б назву це відомство не отримало і хто б не став його керівником), проявляють наближені до олігарха Ігоря Коломойського медійники, цей раунд боротьби за вплив на уряд він програв. Як програв і вплив на енергетику, оскільки керівником енергетичного міністерства залишиться, як стверджують експерти, креатура Ріната Ахметова.

Читайте також: Реінтеграція деокупації: Чому ветеранів відокремлюють від Криму та Донбасу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme