Від Зеленського вимагають скасувати карантин вихідного дня: Українці активно підписують петицію

На сайті президента з'явилася електронна петиція з вимогою скасувати карантин вихідного дня. За два дні вона набрала третину потрібних голосів

Від Зеленського вимагають скасувати кара…
Фото: Офіс президента

Про це передає Depo.ua із посиланням на прес-службу ОП.

Автор петиції вважає, що введення такого карантину не вплине на динаміку поширення COVID-19 і матиме катастрофічні наслідки для економічного та культурного життя суспільства.

"Впровадження "більш жорстких обмежень" у вихідні дні за словами міністра "може так чи інакше стримувати розповсюдження вірусів", однак такі обмеження жодним чином НЕ ВПЛИВАЮТЬ на динаміку розповсюдження хвороби. Введення карантину вихідного дня, у випадку затвердження Урядом, матиме КАТАСТРОФІЧНІ НАСЛІДКИ для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності і закриття", – йдеться у тексті документу.

Також в петиції зазначається, що закриття бізнесу спричинить:

  • масове звільнення десятків тисяч працівників, зокрема серед незахищених верств населення, жінок та молоді без джерел фінансування;
  • збільшення видатків Державного бюджету України і Державної служби зайнятості;
  • неможливість виконання своїх зобов’язань юридичними і фізичними особами підприємцями, в тому числі щодо сплати орендних платежів, розрахунків з постачальниками товарів та послуг;
  • вкрай негативний вплив на ринок комерційної нерухомості;
  • значне зростання ризиків для банківського сектору через неможливість бізнесу і населення обслуговувати кредитні зобов’язання.

Крім цього, автор петиції вимагає від влади:

  1. "Не вводити в дію карантин вихідного дня, а в разі його введення скасувати!
  2. Скасувати в Києві та інших містах, центрах України заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу.
  3. При схваленні законодавчих та нормативних актів суворо дотримуватись Конституційних гарантій на підприємницьку діяльність, працю, соціальний захист та гарантій на відшкодування коштом держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади.
  4. Проводити консультації з громадськістю та представниками бізнесу кожного разу та з усіх питань щодо формування та реалізації державної політики".

Нагадаємо, 11 листопада Кабмін запровадив в Україні з 14 листопада "карантин вихідного дня".

Того ж дня мережа торговельних центрів "Епіцентр К" постібалася з ідеї Кабміну ввести карантин вихідного дня, оголосивши про 72-годинну п'ятницю.

Водночас низка міських голів України висловилися проти таких обмежень. Наприклад, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків назвав карантин вихідного дня половинчастим рішенням. А мер Краматорська Андрій Панков вважає ідею карантину вихідного дня недоречною.

Також стало відомо, що Львів оскаржить в суді рішення Кабміну про карантин "вихідного дня".

Читайте також: Карантин вихідного дня: Чому ця ідея може збільшити кількість хворих

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"