Від високопосадовців вимагають публічного звіту про розслідування вбивства Шеремета

Президента Петра Порошенка, Верховну Раду, СБУ, ГПУ та МВС закликають припинити тиск на журналістів та публічно прозвітувати про розслідування убивства Павла Шеремета

Про це йдеться у резолюції, ухваленій учасниками публічної дискусії "Загрози свободі слова в Україні", проведеної Національною спілкою журналістів України та Міжнародною федерацією журналістів 2 березня, передає Depo.ua.

Учасники публічної дискусії констатували, що в Україні зростає кількість загроз на адресу медіа, що є тенденцією до згортання свободи слова.

Зокрема, проти медіа-організацій та окремих журналістів вибірково застосовуються механізми надмірного нагляду контролюючих органів, проти журналістів клонуються кримінальні справи, відбуваються погроми й підпали редакцій, необґрунтовані обшуки, а злочини проти журналістів не розслідують належним чином, а влада на це не реагує.

"Вимагаємо припинити тиск на журналістів і медіа. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, СБУ, Державна фіскальна служба, Генпрокуратура не повинні бути інструментами силового впливу влади", – йдеться в повідомленні.

Від президента Порошенка вимагають виконати обіцянку, дану в День журналіста 6 червня 2017 року, щодо організації публічного звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета.

Від спікера ВР Андрія Парубія – поставити в порядок денний постанову про проведення парламентських слухань щодо загроз свободі слова й безпеці журналістів і провести їх, а також запровадити посаду Уповноваженого ВР з питань свободи слова та безпеки журналістів з широкими повноваженнями контролю за слідством.

Від Генпрокуратури та МВС вимагають призначити в керівництві відомств осіб, відповідальних за нагляд за розслідуванням злочинів проти журналістів та публікувати щоквартальні звіти про хід розслідування.

Від судової гілки влади – забезпечити відкритість судів з розгляду злочинів проти журналістів та запровадити окремий облік відповідної категорії справ і щоквартальну публікацію звітів з розгляду цих справ.

Від Вищої ради правосуддя вимагають звітувати про притягнення до відповідальності суддів за порушення прав журналістів у судовому процесі.

Нагадаємо, 28 лютого президент Петро Порошенко пообіцяв робити все, аби вбивства журналістів, зокрема Павла Шеремета, були розслідувані.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme