Від уряду вимагають розв'язати питання соцдопомоги родинам політв'язнів

Перша заступниця голови парламенту Ірина Геращенко та Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова подали до Кабінету міністрів запит щодо виділення соціальної допомоги родинам українських політв'язнів

Про це Геращенко повідомила у Facebook, передає Depo.ua.

Віце-спікерка зазначила, що гроші на допомогу закладені Верховною Радою.

"Список політв'язнів є в заяві ВР, гроші закладені в бюджет, я з колегами зареєструвала кілька законодавчих ініціатив, як врегулювати це питання соцдопомоги на законодавчому рівні. Але в нас з омбудсменом є питання – чому уряд не може прийняти постанову і вирішити проблему за 7 місяців, чому їм не болить? Спрямували спільний запит і пропозицію на уряд і сподіваємося на вирішення цього питання", - написала Геращенко.

Вона додала, що обмінялася з Денісовою наявною інформацією щодо стану здоров‘я Олега Сенцова, Володимира Балуха, Еміра-Усеїна Куку, які голодують, інших політв'язнів.

"Немає жодного пояснення бездіяльності уряду в питаннях підтримки родин заручників і політв'язнів. Всі ці роки їм допомагають волонтери, добрі люди, бізнес, до якого ми звертаємося з проханнями, ми особисто", - додала Геращенко.

Вона уточнила, що в бюджеті на 2018 рік виділені кошти на адвокатську допомогу тим, кого утримують в окупованому Криму та на підтримку родин.

"Ми не розуміємо, чому мама Олександра Кольченка змушена по всьому світу збирати гроші на поїздку на побачення до сина в Сибір. Чому старенька мама Володі Балуха, яка залишилася без пенсії через окупацію Криму і невизнання окупаційного режиму і влади, й без сина-годувальника, якого катують в тюрмі, не може отримати мінімальну підтримку від держави, чому родини кримських татар, в яких маленькі діти, не можуть отримати від держави кілька тисяч гривень підтримки, коли годувальники в російських тюрмах", - написала віце-спікер.

Нагадаємо, Людмила Денісова звернулася до Генерального секретаря Ради Європи, до Верховного комісара ООН з прав людини та до Комісара Ради Європи з прав людини з проханням сприяти терміновому незалежному медичному обстеженню українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує в російській колонії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна