Від ЦК КПУ до Леніна: Навіщо Зеленському переїзд з Банкової в Український дім

Президент України Володимир Зеленський нарешті показав народу свій план великого переселення з Банкової

Від ЦК КПУ до Леніна: Навіщо Зеленському…

Автор: Андрій Коваленко

Переїзд Адміністрації президента України з монументальної будівлі по вулиці Банковій на нову локацію став ледь не головною темою першого місяця каденції Зеленського. Вперше про переїзд Зеленським було сказано в другому турі президентських виборів. Мовляв, на Банкову їхати взагалі не хочеться - потрібен open space і скоротити роздутий штат АП. Після цього оточення президента та він сам регулярно діставали з шухляди тему переїзду, особливо тоді, коли на адресу Зеленського сипалася критика за "незаконний" розпуск парламенту (КС вже підтвердив законність).

І от вчора, рівно через місяць після інавгурації Володимир Зеленський зізнався - Адміністрація президента переїде в Український дім на Європейську площу. Був підписаний відповідний указ про реорганізацію адміністрації. Його команда оприлюднила ролик про переїзд, де розкрила всі секрети.

Український дім мають реконструювати, зробити паркінги, під'їзди, бажаний open space, кабелі для підігріву будівлі взимку і охолодження влітку. Витратити на реконструкцію хочуть більше 300 тисяч гривень, але ці гроші не братимуть з бюджету. В цьому плані Зеленський переграв Петра Порошенка, бо ще в 2014-му році після його перемоги на виборах голова АП Борис Ложкін із Дмитром Шимківим обговорювали переїзд. Але все вперлося в бюджетні кошти, тендери, плюс чимало нагальніших проблем тоді було. 

Перший поверх нової АП буде відкритим для людей. Офіс президента розміститься на 3,4,5 поверхах. Апартаменти Зеленського будуть на четвертому поверсі. На реалізацію проекту дали близько шести місяців. Будівлю ж на Банковій перетворять на великий художній музей.

Чи достатньо вагомою причиною для переїзду є погане самопочуття Зеленського у кабінеті на Банковій? Дискутувати можна довго. На початках говорили, що ідея цілком хороша, бо таким чином центр Києва вдасться розвантажити від заторів. Але це було тоді, коли розмова велася про переїзд на умовний Вертолітний майданчик Януковича на Парковій. Зараз же АП залишать в центрі. І транспортні проблеми залишаться, бо все буде на Європейській площі, яку можуть ще й частково пішохідною зробити.

Аргументів проти переїзду також вистачало. Головні стосувалися безпеки президента, бо Адміністрація на Банковій вважається ледь не найбільш безпечним і підготовленим місцем. В той же час у ній в Радянські часи розміщувався ЦК КПУ - не найкраща історія для народного президента. Каламбур в тому, що Зеленський вирішив переїхати у колишній Музей Леніна, яким раніше був Український дім. Так що від "совка" він не втече. Навіть якщо і "совок" цей осучаснять. 

Без проблем для інших також не обходиться. В Українському домі розміщена велика частина колекції Музею історії Києва. І для того, щоб перевезти експонати на нове місце може знадобитися навіть більше, ніж 6 місяців. А їх чимало - понад 300 тисяч. І розміщені колекції якраз на 4,5 поверхах. Перемістити експонати у будівлю на Богдана Хмельницького, де знаходиться основна експозиція Музею, не вийде - там просто не вистачить місця. А інших будівель для колекції в центрі столиці немає. Цілком можливо, що перевозити будуть все на Банкову, але під Музей і зберігання експонатів нинішня АП не зовсім підходить. Так само постраждає ансамбль "Київські солісти" - для репетиційної бази доведеться шукати нове місце. 

Загалом, тема переїзду Володимира Зеленського на фоні відсутності будь-яких змін, в тому числі й обіцяних ним виборцям за останній місяць - це гарний інструмент для відволікання уваги. Бо що зараз бачить виборець: тарифи не знижені, звільнених полонених та діалогу з Росією, як і миру на Донбасі - нема. Риторика Порошенка продовжується. З олігархами "народний президент" зустрічається собі. У той же час, Верховна Рада ініціативи Зеленського не приймає. І тут він та його команда роблять все для формування думки, що їх потрібно пошвидше змінити, взяти більшість - тому і розпущена Рада була та вибори призначені на 21 липня. Але ж ці місяці якось потрібно прожити, з Європою та США говорити, в країні рейтинги підтримувати. Тому ми і бачимо харизматичні "показухи" власного кабінету, історію з переїздом АП, зустрічі з бізнесом та айтішниками. На фоні відсутності змін - така жувачка для мозку людей цілком підходить. Схоже, на це і розрахунок команди Зе.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme