Від сьогодні в Україні діє надзвичайний режим в енергетиці

В Україні з-за блокади Донбасу Кабінетом міністрів України з 17 лютого введений надзвичайний режим в енергетиці, який буде діяти місяць

Depo.Влада
17 лютого 2017 07:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється в розпорядженні уряду №103 від 15 лютого.

"У зв'язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи і з метою забезпечення надійної, стабільної роботи об'єднаної енергетичної системи України, запобігання виникнення дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про прийняття на ринку електричної енергії тимчасових надзвичайних заходів", - сказано в розпорядженні.

Так державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", виходячи з наявних запасів палива для виробництва електричної енергії тепловими електростанціями, у разі необхідності і погодження з Міністерством енергетики, може застосувати графік погодинного відключення електроенергії та графіків її аварійного відключення.

Держпідприємство "Енергоринок" має розробити графік навантаження енергосистеми України з урахуванням вимог державного підприємства "Укренерго" по складу обладнання теплових електростанцій енергогенеруючих компаній. Розробити нарахування платежів за електричну енергію її виробникам, які працюють за ціновими заявками, для яких встановлені графіки та обсяги виробництва електричної енергії, з граничної ціни системи.

Держпідприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" має дотримуватися графіки навантаження енергосистеми України, проводити технічне обслуговування устаткування атомних електростанцій з-за часткових розвантажень одиничних енергоблоків атомних електростанцій.

Згідно з постановою, надзвичайний режим з енергетики буде діяти місяць, тобто до 17 березня 2017 року. Але за три дні до закінчення терміну дії цього розпорядження Міністерство енергетики повинно проінформувати Кабінет Міністрів України про стан його виконання.

Нагадаємо, 15 лютого Кабмін запровадив надзвичайні заходи в енергетиці через блокування постачання антрациту з Донбасу на українські ТЕЦ.

16 лютого Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 16 лютого 2017 р. "Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз енергетичної безпеки України та посилення захисту критичної інфраструктури.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада