Від слідчих вимагають арешту телеканалу "Прямий", – Керівник слідчої групи ДБР Корецький

У так званій "справі Прямого каналу" була поставлена задача арешту телеканалу, і такі вказівки давав перший заступник директора ДБР, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков

Від слідчих вимагають арешту телеканалу…

Про це в інтерв’ю журналістам "Главкому", "Цензор.Нет" та телеканалу "Прямий" заявив керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький, передає Depo.ua.

"Кримінальне провадження про телеканал "Прямий", яке в мене в березні забрали, в інший відділ розслідувати…. Кличуть на наради і кажуть, що треба "Прямий" швиденько визнавати речовим доказом  і щоб його арештовувати. Я не можу називати прізвища слідчих, але керівництво ДБР, хто може давати накази і заслуховувати – це Бабіков", – переконаний Корецький. 

За його словами, "це абсолютні дурниці", і двоє слідчих відмовились.

"І вони вже мабуть потім знайшли якогось слідчого, який, мабуть, це рішення ухвалив, бо я не бачу матеріалів кримінального провадження, і не знаю, чи це рішення ухвалено", - зазначив Корецький.

Він також повідомив, що ще три місяці тому вважав за правильне закрити це провадження через відсутність складу злочину, однак у нього цю справу забрали.

"Я для себе тоді однозначно прийняв рішення, поговорив зі слідчими, кажу: "Слухайте, давайте будемо потроху приймати рішення по певних справах про закриття кримінальних проваджень. Чому у мене забрали справи три місяці тому по "Прямому" каналу? Тому що були випадки, коли я казав: "Ми не будемо продовжувати, там немає складу злочину. Це провадження треба закривати", – розповідає Корецький.

Він також заявив про тиск з боку керівництва ДБР.

"Я три місці тому вже почав наполягати, що давайте будемо приймати рішення у окремих справах, закривати провадження. Бо вже будь-які відомі строки порушуються. Тоді, я так розумію, що став їм взагалі неугодний, і вони мені кажуть: "Ми тебе тут не бачимо, йди!". Я сказав, що не буду сам звільнятися. У відповідь: "Тоді ми тебе скоротимо". Кажу: "Спробуйте, скорочуйте, будемо судитися". На запитання, хто вимагав від нього звільнитися, він відповів: "Бабіков", – розповів Корецький. 

Нагадаємо, 8 липня керівник слідчої групи Державного бюро розслідувань (ДБР) Олег Корецький заявив, що на нього чинився тиск із метою порушення кримінальних проваджень проти п’ятого президента Петра Порошенка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"