Від Разумкова вимагають розглянути у Раді законопроект щодо прозорості фінансування ЗМІ

Народний депутат від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова щодо якнайшвидшого винесення у сесійну залу законопроекту №2072 щодо прозорості фінансування засобів масової інформації (ЗМІ)

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Звернувся до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з проханням якнайшвидше винести у сесійну залу наш з колегами від "Європейської Солідарності законопроект щодо прозорості фінансування телерадіокомпаній", – йдеться у дописі Княжицького.
 

Він також оприлюднив фотокопію відповідного документу.

Немає опису світлини.

Возможно, это изображение (одна або кілька осіб та текст)

У ньому зазначається, зокрема, що проект закону №2072 про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації було зареєстровано ще 5 вересня 2019 року.

Метою документу є уточнення окремих положень чинного закону для покращення процедури розкриття й перевірки достовірності інформації про структуру власності суб’єкта інформаційної діяльності та забезпечення фінансової прозорості – шляхом подання до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення та опублікування на власному веб-сайті звіту про фінансову прозорість.

Тому, з огляду на останні події у суспільстві та рішення РНБО і президента Володимира Зеленського щодо закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK, Княжицький просить внести проект закону до розкладу пленарних засідань Верховної Ради на період із 16 по 19 лютого. 

 

Що пропонує законопроект

1. Нормативно уточнити визначення окремих суб’єктів, які можуть здійснювати вирішальний чи значний вплив на управління або діяльність юридичної особи, бути її ключовим учасником.

2. Уточнити положення чинного законодавства з метою дотримання вимог щодо прозорості структури власності – зокрема процедуру перевірки Національною радою поданої інформації про структуру власності, випадки, за яких структура власності може бути визнана непрозорою тощо.

3. Встановити строк подачі інформації про структуру власності щороку до 20 січня.

4. Посилити відповідальність ліцензіата за неусунення встановлених Національною радою порушень вимог щодо прозорості структури власності та/або неподання запитуваною Нацрадою інформації при дослідженні питання дотримання вимог щодо прозорості структури власності тощою

5. Забезпечити прозорість фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації шляхом подання до Національної ради та опублікування на власному веб-сайті звіту про фінансову прозорість.

 

На думку ініціаторів законопроекту, його ухвалення дозволить:

  • удосконалити механізми здійснення контрольних функцій Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення;

  • сприятиме правовій визначеності при встановленні кола осіб, які можуть здійснювати вплив на діяльність телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги.

Нагадаємо, раніше ЗМІ дізналися, як ухвалювали рішення щодо телеканалів Медведчука.

Повідомлялося також, що Міністерство культури та інформаційної політики України направило до компанії YouTube офіційне звернення щодо санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK із проханням закрити їхні сторінки.

Довідка: 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, пов'язаних із Віктором Медведчуком – "112 Україна", Newsone та ZIK.

Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. 

З 19 членів РНБО 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні. За інформацією ЗМІ, утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

Телеканали уже почали відключати в українських телемережах.

Нардеп Козак відреагував на санкції, заявивши, що Зеленський перевищив свої повноваження.

За інформацією нардепа Гончаренка, санкції ударили і по компанії, на яку оформлені семеро бортів, зокрема, і літак самого Тараса Козака. Тепер вони не можуть вилетіти за межі України.

Екс-нардеп Лещенко упевнений, що вся ця "спецоперація" готувалася якраз під засудження на Росії опозиціонера Олексія Навального, щоб у кума Медведчука, Володимира Путіна, не було можливостей відповісти українській владі.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підтримав рішення РНБО щодо заборони діяльності телеканалів Медведчука.

Дещо згодом Зеленський повідомив, що колегіальне та юридично вмотивоване рішення про санкції щодо фізичної та юридичних осіб було ухвалене одразу після того, як були зафіксовані та обговорені конкретні підстави для цього.

Водночас, в Офісі президента уточнили, що перереєстрація не доможе цим телеканалам уникнути блокування і відновити мовлення. 

Читайте також: Зеленський проти Медведчука: Чи готовий президент до війни

"Ви всє погібнєтє, потому что ви – фашистский дьявол": Як Рабінович у Раді сказився

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme