Від Порошенка вимагають забрати у Савченко недоторканність

На сайті президента зареєстрували петицію з вимогою забрати у Надії Савченко депутатську недоторканність і порушити проти неї кримінальні справи
Depo.Влада
13 грудня 2016 16:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua.

У розділі "Петиції" на сайті президента України з'явилася петиція " Вимога заборонити доступ до інформації, яка містить державну таємницю, для депутата ВРУ Савченко Надії".

В петиції йдеться про те, що, оскільки Савченко постійно зустрічається із " представниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", представниками влади країни-агресора (РФ), які мають на меті знищити Україну як державу", треба заборонити їй доступ до інформації, яка містить державну таємницю, а також до інформації про склад та чисельність ВСУ, постачання бойових частин ВСУ, розмір та терміни фінансування військових видатків.

Також в петиції вимагається від Порошенка "подати до ВРУ клопотання про зняття з депутата ВРУ Савченко Надії депутатської недоторканості, а також подання до ГПУ про порушення проти неї кримінальної справи".

Йдеться про наступні статті:

ст. 111 "Державна зрада";

ст. 114. "Шпигунство";

ст. 109. "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади";

ст. 110. "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України".

Петиція зареєстрована сьогодні, 13 грудня. Із необхідних 25 тис. підписів поки що є 38.

Нагадаємо, що Надія Савченко в Мінську провела зустріч з ватажками бойовиків "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.  У Кремлі також підтвердили цю зустріч. За її словами, зустріч була ефективною і спрямована на посилення Мінського формату".  У "Батьківщині" засудили такий вчинок, і Савченко вийшла з партії

Водночас у СБУ заявили, що Савченко не інформувала про зустріч. А Комітет Верховної Ради з національної безпеки і оборони вже звернувся до голови СБУ Василя Грицака з приводу поїздки Савченко до Мінська.

Крім того, заступник голови фракції БПП в Раді Олексій Гончаренко вважає, що Савченко потрібно виключити зі складу української делегації в ПАРЄ та із фракції "Батьківщини".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада