Від Наливайченка до Фаріон: російські слідчі вже "шиють" 104 справи щодо Донбасу

У Слідчому комітеті Росії розслідують 104 кримінальні справи щодо подій на Донбасі, 76 з них об'єднані в одне провадження у справі про застосування заборонених засобів і методів ведення війни

Depo.Влада
20 березня 2017 17:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС.

За його словами, справи порушено, зокрема, щодо працівників Генеральної прокуратури України, депутатів Верховної Ради, керівного складу ЗСУ.

"Слідчим комітетом у 2015-2017 роках порушені і розслідуються кримінальні справи стосовно посадових осіб Генпрокуратури України, екс-голови Служби безпеки України В. Наливайченка, депутатів Верховної Ради України І. Фаріон, А. Геращенка, інших керівників і політичних діячів, а також керівного складу Збройних Сил цієї держави", - сказав Бастрикін.

За його словами, наявні в органів слідства факти і докази злочинної діяльності, вже зібрані російським Слідкомом, підтверджують "ознаки кількох злочинів".

"У цьому контексті можна говорити про посягання на життя і здоров'я мирних громадян Донбасу, недоторканність особи та інші права і свободи громадян Росії, які з різних причин законно перебувають в Україні і підданих на її території протиправним посяганням. Ці протиправні дії найвищих посадових осіб України пов'язані з застосуванням зброї масового ураження та інших заборонених міжнародним правом засобів і методів ведення війни і, таким чином, порушенням цілого ряду міжнародних договорів", - додав Бастрикін.

Нагадаємо, 24 серпня 2016 року Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу щодо міністра оборони Степана Полторака, начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, екс-командира Сухопутних військ ЗСУ Анатолія Пушнякова, чинного командира Сухопутних військ Сергія Попка та командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. На Росії їм інкримінують застосування заборонених засобів і методів ведення війни. Зокрема, українську сторону звинувачують у порушенні мінських угод.

А на початку березня Слідком відкрив проти українських військових ще одну кримінальну справу нібито за "обстріли цивільного населення Донбасу".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада