"Від Каракаса до Брюсселя": На яких "п'яти китах" Порошенко йде в президенти

Діючий президент України Петро Порошенко оголосив про свій похід на другий термін під час форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у столичному МВЦ

"Від Каракаса до Брюсселя": На яких "п&#…

Інтрига із висуненням Порошенка в президенти, якщо і була, то трималася виключно в рамках уявлення про дату оголошення походу на другий термін.

День Собороності України ще заздалегідь забронювала Юлія Тимошенко під свій "пафосний" спіч у Палаці спорту. Петро Порошенко обрав "День Героїв Крут" і оголосив про висунення в президенти. Піде самовисуванцем.

У власній практично 40-хвилинній промові Порошенко торкнувся найбільш важливих успіхів його команди за ці п'ять років в економіці, боротьбі з російською агресією, євроінтеграції, розбудові армії, інвестиційному кліматі, реформах, зокрема децентралізації. У кадри під час трансляції потрапляли військові в камуфляжі, позаштатний радник президента Андерс Фог Расмуссен, прем'єр Володимир Гройсман, мер дніпра Борис Філатов, спікер ВР Андрій Парубій, митрополит Епіфаній, Ірина Геращенко та інші відомі діячі. Хоча голови фракцій на форумі якось у кадр не попадали.

Протягом своєї промови Порошенко надіслав виборцям кілька меседжів.

Перший - економічний.

Порошенко почав з розуміння проблем і розчарувань, які панують в серцях багатьох українців. Бо зміни відбуваються не так швидко, як всім хотілося. Нагадав, що попри достатньо поганий показник індексу щастя, українські соціологи у власних дослідженнях фіксують зростання рівня індивідуального щастя і задоволеності життям українців. Підкреслив Порошенко успіхи в економіці, яка зростає 12 кварталів поспіль, і зазначив, що була створена основа для наступу на бідність. Мовляв, все страшне вже позаду. Попереду тільки розвиток, підвалини якого закладені. І попри борговий тягар, який створений завдяки діяльності попередників, розвиток неминучий за зваженої і чіткої економічної політики. Найбідніші верстви населення будуть захищені, а Україна стане регіональним лідером. Порошенко окремо навів приклади успішних інвестиційних проектів

"У Давосі було підписано 2 важливих угоди: одна - про створення фонду для інвестування на 200 млн доларів. Ці гроші підуть на малий та середній бізнес. Інша - на будівництво однією з найпотужніших вітрових електростанцій в Європі за 400 млн євро", - зазначав президент. Так само він похвалив Володимира Гройсмана, який в Норвегії домовився про 1,5 млрд доларів інвестицій.

Проривними секторами економіки президент назвав: агропромисловий комплекс, IT, машинобудування, логістику. Не забув і про дороги, які стали символом п'ятирічки реформ. Особливо пишався децентралізацією, перші результати якої у громадах вже видно завдяки відремонтованим, знову ж таки, дорогам і освітленню на вулицях. Гроші в громадах - це чудово.

Другий - вступ в ЄС та НАТО

Після економіки президент перейшов до теми євроінтеграції та НАТО. Заявку на вступ у ЄС Порошенко пообіцяв подати в 2024 році, а також розпочати процес вступу в НАТО. Бо тільки вступ до ЄС та НАТО гарантує незалежність України. Під час цього блоку можна було почути "пафосні" і такі знайомі кожному українцю меседжі про те, що саме ми захистили європейську цивілізацію від російської навали. І що Європа без України неможлива. Також Порошенко очікує від ВР голосування на внесення змін до Конституції і закріплення курсу в ЄС та НАТО вже у лютому. Українці таким чином мають побачити чіткий шлях, який нарешті має держава. Після каденцій Кравчука, Кучми, Ющенка і Януковича, коли ми постійно коливалися від Заходу до Росії, знайти свій шлях справді добре.

Меседж третій - мир

Говорячи про досягнення миру з Росією Петро Порошенко відокремив себе від інших кандидатів у президенти. Діючий президент не став заперечувати, що холодний мир з Кремлем потрібен. Але тоді, коли інші кандидати в президенти пропонують "записати побажання Путіна в блокнот", "стати перед ним на коліна чи в іншу позу", він бачить мир через перемогу України. А саме - відновлення територіальної цілісності та суверенітету, визнання Москвою права України іти своїм шляхом, бо "ворог прийшов не по Крим та Донбас, а по всю Україну".

Досягнути такого миру Порошенко пропонує через продовження послідовної зовнішньої політики і створення міжнародного тиску на Росію через санкції, а також об'єднання партнерів навколо української проблеми. Так само пріоритетом залишиться зміцнення української армії як інструменту, який може гарантувати незалежність держави.

Меседж четвертий - країна в небезпеці

Порошенко дав українцям чітко зрозуміти, що з ним для країни немає нічого неможливого. Не вірите, що ми зможемо вступити в НАТО та ЄС? Добре. Але чи вірили ви в те, що нам дадуть безвіз? Та і взагалі у збереження незалежності в 2014-му та блокування просування ворога. Мало хто вірив, що буде макроекономічне зростання, що для України відкриється європейський ринок, а також у досягнення "газової перемоги" над Москвою і відсутність імпорту російського газу. Не вірили в незалежну Церкву? Ось маємо незалежну Церкву і Томос.

Згадав президент і про газовий контракт Тимошенко, не називаючи її прізвища. І те, що тепер Україна не імпортує 52 млрд кубометрів, як за контрактом екс-прем'єрки "бери або плати", а лише 10,5 млрд.

Втім, країна зараз у небезпеці. Бо до влади рвуться популісти. Знову без прізвищ, але чітко натякаючи на Тимошенко, Петро Олексійович нагадав, що деякі пропонують повернення до авторитаризму, парламентської республіки канцлерського типу з необмеженими повноваженнями канцлера і однопартійним парламентом. Саме таку мету проповідує Тимошенко.

Порошенко вважає таку ініціативу неконституційною, а в заявленій концепції помічає зникнення антикорупційних органів. І взагалі, якщо допустити до влади цих популістів, то всі досягнення останніх 5 років і страждання людей були марними. Бо ці популісти можуть обрати шлях "не до Брюсселя", як він, "а до Каракаса", натякаючи на проросійський курс і яскравий приклад Венесуели, яка має справу з Москвою і обрала популіста Мадуро.

Меседж п'ятий - корупція

Не забув Порошенко про формування Вищого антикорупційного суду - він запрацює цього року. Боротьба з корупцією для президента лишається пріоритетом. Принаймні на словах. Порошенко згадав про успіхи в останньому індексі сприйняття корупції Transparency International, в якому Україна піднялася на 10 сходинок.

Але сам факт, що антикорупційний блок йшов останнім і якось губився на фоні інших досягнень, свідчить про те, що саме він є дещо слабким місцем президента. Бо слідом за ним можуть повилазити різні скелети в шафі щодо внутрішніх проблем із розслідуванням вбивств активістів, а також "висяках" багатьох гучних справ. Так чи інакше, антикорупційний блок все одно виглядав сильно на фоні згадок про неназвану Юлію Тимошенко із натяком на те, що в її концепції антикорупційних органів взагалі нема.

Власну промову Порошенко завершив словами: "За честь, за славу, за народ! Слава Україні!". І десь у підсвідомості чітко сформувалося відчуття, що єдиною конкуренткою на майбутніх березневих виборах Порошенко бачить лише Тимошенко. Можливо - це соціологія. А може відчуття неминучості зустрічі в другому турі саме з нею на фоні інших дрібних кандидатів, які не годяться в суперники? З того, що можливо розчарувало, так це відсутність у промові тем регіональних і системних, зокрема губернаторських призначень. Втім, навіщо ж до справ земних повертатися тоді, коли можна говорити про глобальне. Все це вже буде потім, в інших промовах. Сьогодні ж Порошенко позиціонує себе кандидатом досягнення миру шляхом перемоги України. Що справді помітно відрізняє його від важковаговиків цих виборів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme