Вибухонебезпечна стенограма: Коли в Україні оголосять імпічмент Зеленському

Так збіглося в часі, що вступив у дію закон про імпічмент, президент заветував закон про ТСК, а вчора і сьогодні весь світ обговорює стенограму розмов Трампа із Зеленським

Політичний оглядач
Вибухонебезпечна стенограма: Коли в Укра…

Звісно, це лише збіг. Бо за діючим законом про імпічмент відправити президента у відставку за прописаною процедурою неможливо. А от зробити тему імпічменту інформаційно привабливою – цілком. Питання, хто з опозиціонерів озброїться нею першим.

Отже, як писав Depo.ua, в оприлюдненій учора стенограмі розмови двох президентів, є кілька моментів, які цілком здатні стати підставою для розмов про початок процедури імпічменту Зеленського. Перший момент – обіцянка українського президента "подбати" про розслідування, де, за словами Трампа, фігурує син його головного конкурента на президентських виборах Джо Байдена. Коли Генпрокурором буде "на 100% його людина".

Другий момент – збіг позицій двох президентів по фігурі екс-посла України в США Марі Йованович: обом вона не подобається. У той же час у нинішній владі вистачає людей, котрі, як писали ЗМІ, дуже часто навідувалися до американської амбасади за часів місії Йованович. Так само серед заокеанських демократів вистачає тих, хто негативно сприйняв дочасне відкликання цієї дипломатки з України. 

Третій момент – спільна позиція Трампа і Зеленського: ЄС роблять для України недостатньо. Як вже зауважили експерти, після цього навряд чи варто очікувати зустрічі в "Нормандському форматі" і, можливо, продовження санкцій проти РФ навесні. Більш того, в Євросоюзі вустами речниці верховного представника із закордонних справ Маї Косьянчич вже заявили: підтримка європейських країн для України є "безпрецедентною" – з  2014 року Європейський союз разом з європейськими фінансовими інститутами мобілізував понад 15 мільярдів євро грантів і позик для підтримки процесу реформ. Це без урахування внесків від окремих країн-членів європейської співдружності. Меркель і Макрон поки мовчать. Мабуть підбирають якісь дипломатичні вислови.

Згодом, під час безпосередньої зустрічі Трампа і Зеленського та після неї, з’явилися певні уточнення, які дещо пом’якшили перше враження від оприлюдненої стенограми, однак не зняли всіх питань. Господар Білого дому сказав, що про Байдена, точніше його сина, говорили, бо Зеленський обіцяв зупинити корупцію. У свою чергу український гарант пояснив, що не має наміру втручатися в американські вибори. "Ми не будемо підігравати ні демократам ні республіканцям у цій справі, Генеральна прокуратура незалежний орган, вона буде розслідувати всі справи, і справа Байдена – одна з багатьох справ", – заявив Зеленський. Тобто, визнав, що така справа є. Український президент також підтвердив свою думку про країни ЄС і пояснив, що нинішній Генпрокурор Руслан Рябошапка "його людина, але не його власність". Вочевидь, це має означати, що вказівок Зеленський йому не дає. Тільки от в США добре вивчили українські реалії і стосунки у нашій владній вертикалі.

Про наслідки і для Трампа, і для Зеленського від гучного скандалу вже написано багато – експерти наввипередки прогнозують або початок кінця Зе-президента, або, навпаки, покращення стосунків Штатів та України, бо два гаранта знайшли спільну мову. Мовляв, несистемний Трамп схожий на несистемного Зеленського, тому все буде ОК. У нашого президента. Чого не скажеш про американського. Попри те, що зі стенограми не видно, щоб Дональд тиснув на Володимира, однак фігурування прізвища Байдена при розмові дуже обурило демократів, і вони тепер посилили риторику про імпічмент президенту США. Враховуючи подих передвиборчої гонки, градус лише підвищуватиметься, аби знищувати рейтинг Трампа. І в цьому контексті і Зеленський, і Україна згадуватимуться не одну сотню разів. На жаль, зі знаком мінус.

Що ж до перспектив імпічменту українському президенту, то вони примарні. Бо – і це головне – у парламенті просто немає кому почати процес. А якщо хтось і заявить про таку ініціативу, то відразу заявить ще хтось і зрештою вони між собою не домовляться. У той же час правильно вибудувана інформаційна кампанія цілком може завдати шкоди іміджу Зе та його команди. Наскільки значної? У соцмережах "зефани" розганяють тему, що завдяки їхньому улюбленцю Трамп, який не надто уважний до України, може позбутися посади. Тобто, "наш" - молодець. А враховуючи те, що українці не хочуть чути про погане після виборів, вони легше повірять у цю версію, аніж опозиціонерам, які розповідатимуть, чому обидва співрозмовники – і Трамп, і Зеленський – в однаковій мірі заслужили пройти через "чистилище" імпічменту. Нехай він і нічим не завершиться.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme