Вибухи на складах боєприпасів: Рада продовжила роботу ТСК ще на пів року

Сьогодні, 30 квітня, Верховна Рада схвалила в цілому з необхідними техніко-юридичними правками проект постанови №3384 – звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) парламенту з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м.Ічня (Чернігівська обл.), м.Калинівка (Вінницька обл.), м.Балаклія (Харківська обл.), м.Сватове (Луганська обл.), м.Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки

За відповідне рішення проголосували 332 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою схвалення проекту постанови є продовження роботи ТСК на шість місяців з метою подальшої перевірки відомостей та з’ясування стану розслідування відомостей щодо розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м.Ічня (Чернігівська обл.), м.Калинівка (Вінницька обл.), м.Балаклія, (Харківська обл.), м.Сватове, (Луганська обл.), м.Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

Також постановою пропонується Верховній Раді взяти до відома попередній звіт ТСК.

Зазначається, що по спливу ще шістьох наданих для роботи ТСК місяців, Рада має заслухати на пленарному засіданні остаточний звіт комісії для проведення розслідування відомостей щодо пожежі (вибухів) на складах боєприпасів.

Нагадаємо, 26 квітня ТСК з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів заявила, що арсенал на Харківщині загорівся через закладену в землю вибухівку.

За словами голова ТСК із питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів Давида Арахамії, ТСК просила перенести слідство щодо вибухів складів у харківській Балаклії у головне управління СБУ, проте тодішній в. о. військового прокурора Віктор Чумак відмовився це робити.

Також Арахамія наголосив, що експертам закрили роти, коли вони назвали причину підриву Балаклії.

Водночас, Чумак заперечив версію ТСК про навмисне мінування в Балаклії.

Довідка: 23 березня 2017 року у м. Балаклія Харківської області на території військового арсеналу Міністерства оборони виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів та розльотом вибухонебезпечних предметів за межі арсеналу. Із зони ураження навколо артскладів було евакуйовано близько 36 тисяч осіб. Зруйновано 392 будівлі. До списку постраждалих внесено 3908 мешканців міста. Пожежу було ліквідовано 26 березня.

За висновками експертів, причиною пожежі на кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння поблизу Балаклії є диверсійний акт. Слідство встановило свідків, котрі бачили, як із безпілотного літального апарата було скинуто засоби, що спричинили детонацію та вибухи на складах 65-го ракетно-артилерійського арсеналу Міноборони поблизу Балаклії, внаслідок чого на технічній території арсеналу відбулася детонація ракет ЗМ9-ЗРК "Бук-М1" та снарядів 152 мм.

Також у СБУ заявили, що основною версією вибухів у Балаклії залишається диверсія.

31 жовтня 2019 року Рада створила ТСК для розслідування вибухів на складах боєприпасів.

27 квітня поточного року стало відомо, що ТСК, яка розслідує вибухи на складах боєприпасів в різних регіонах України, планують продовжити ще на шість місяців – на сайті ВР була зареєстрована постанова, згідно з якою парламентська слідча комісія, що з’ясовувала обставини пожеж на п’яти складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки, просить продовжити її роботу ще на пів року.

Читайте також: Диверсія в Балаклії: Чому Арахамія зійшовся в клінчі з Чумаком

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme