Вибухи в Калинівці: Чому слідчі не знайшли "НЛО Муженка" та "агентів Кремля" Шкіряка

Калинівська історія має стати уроком, а не черговою темою для політичного піару

Вибухи в Калинівці: Чому слідчі не знайш…

Через майже два місяці після вибухів військових складів у Калинівці, що на Вінничині, військова прокуратура України офіційно назвала причини і винних у цій трагедії. За даними слідчих, співробітники приватної компанії на стратегічному об'єкті перемістили легкозаймисті предмети в заборонену зону, де зберігалися боєприпаси до танкових гармат, через що і сталася пожежа на арсеналі. Безпосереднім винуватцем, як вважає слідство, стали дії начальника режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку майора Б. Цікаво, що за рішенням Калинівського районного суду майор Б. відбувся штрафом у розмірі 2465 гривень.

"Грандіозний" розмір штрафу за нищення величезного арсеналу зброї, як і те, що "цапом відбивайлом" виявився не начальник частини, не генерал, який відповідає за перевірку складів, а один-єдиний "майор Б" (добре, що не прибиральниця) – це тема для окремого дослідження роботи нашої правоохоронної і судової системи. Але факт залишається фактом: жодних диверсантів та ворожих дронів, про які завзято розповідали представники силових органів, так і не знайшли.

Згадаємо, хто з високопосадовців ловив "диверсантів". Зокрема, запам'яталася заява ексцентричного радника голови МВС Зоряна Шкіряка, який буквально одразу після детонації на складах заявив, що це - "ворожа російська диверсія, здійснена за прямим наказом Путіна". В аналогічному дусі тоді кивав на російських диверсантів і начгенштабу Віктор Муженко: "Надзвичайні події на арсеналах поблизу Сватового, Волновахи, Балаклеї, Маріуполя, Калинівки є нічим іншим, як результатом спеціальної операції. Не маючи змоги досягти своїх цілей на Сході України військовим шляхом, противник переносить основні зусилля в глибину нашої країни". Цю ж версію озвучили радник президента України Юрій Бірюков, прес-секретар Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра, а також представник президента у ВР Ірина Луценко. Говорили і про те, що ця провокація організована спеціально до дня народження Петра Порошенка.

Утім, вже тоді багато хто згадував аналогічні випадки на інших складах. Там теж спочатку шукали диверсантів, але потім виявлялося, що у всьому винне епічне роздовбайство наших військових. Так, 23 березня цього року на найбільшому складі боєприпасів в Україні у Балаклії, що на Харківщині, внаслідок вибухів було пошкоджено 265 будівель. Сума збитків перевищила 200 млн гривень. В результаті детонації боєприпасів були жертви та постраждалі. 29 жовтня 2015 року у Сватовому, що на Луганщині, загорілися військові склади, де зберігалося майже 3,5 тис тонн боєприпасів. Пізніше в Генпрокуратурі повідомили: причиною пожежі на артскладі стала недбалість посадових осіб.

Варто також нагадати, що вибухи в Калинівці використали в якості приводу для атаки на начальника Генштабу Муженка. Тоді "Народний фронт" влаштував повномасштабну інформаційну кампанію з вимогою відставки військовика. Та вже за тиждень тема здулася: по-перше, зник сам інформпривід, оскільки слідчі засекретили розслідування справи. По-друге, подейкують, Муженка перестали чіпати через певні домовленості між "фронтовиками" та Банковою.

Як би там не було, але після завершення розслідування по Калинівці, варто говорити про те, що наші чиновники мають відмовитися від конспірологічних версій до офіційних результатів слідства. Аби не виглядати балаболами. Варто також відмовитися і від переведення військових тем у політичну площину. Так, у нас в армії протягом чверті століття тривав бардак, зараз тільки все ж таки військові поступово привчаються до дисципліни. А тому Калинівка має стати уроком, а не черговою темою для піару.

Фото EPA

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme