"Відродження" стало п’ятим колесом Коломойського

Depo.ua проаналізував результати місцевих виборів партії "Відродження" - одного з найбільших заповідників екс-"регіоналів"
Depo.Влада
27 жовтня 2015 21:15
ФОТО: depo.ua
"Відродження" стало п’ятим колесом Коломойського
"Відродження" стало п’ятим колесом Коломойського

Попри те, що у більшості облрад партія "Відродження" не буде представлена, головні бенефіціари цього проекту, які переважно були пов'язані з Партією регіонів, можуть записати собі результати місцевих виборів в актив. Щоправда, є одне виключення: дніпропетровський олігарх Ігор Коломойський, який взяв франшизу "Відродження" на Дніпропетровщині та Одещині, а також частково у Харкові, так і не зміг повною мірою отримати зиск від цього капіталовкладення.

Втім, для того, щоб зрозуміти, хто з чисельних орендаторів партійного бренду переміг, а хто програв, варто пройтися по кожній області. "Відродження" за результатами виборів матиме власні фракції у радах Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Полтавської та Закарпатської областей.

Харківська область

"Відро", як його називають серед журналістів, отримало беззаперечну перемогу в Харкові. Зокрема, у міськраді у них чиста більшість - 51%. До того ж, Геннадій Кернес вже у першому турі став мером Харкова, перемігши фактично всуху (59%). Зрозуміло, що без мовчазної згоди Банкової "теплу ванну" на виборах Кернесу навряд чи хтось би влаштував. Як повідомили нашому виданню джерела в Адміністрації Президента, голова депутатської групи Віталій Хомутинник нібито домовився з головою АП Борисом Ложкіним, в результаті чого той виставив від БПП у своєму рідному місті свого позаштатного радника, досить одіозного персонажа Олександра Давтяна.

Закарпатська область

Також "Відродження" отримало найбільшу фракцію в Ужгородській міськраді (17,29%), а також третю за розмірами фракцію в Ужгородській облраді (12%), поступившись лише "Єдиному центру" (20%) та БПП "Солідарність" (16,7%). Тут "франшизу" отримав одіозний екс-регіонал Михайло Ланьо, який, за деякими даними, отримав підтримку Києва у боротьбі з Віктором Балогою. Так, головою облорганізації цієї політичної сили було обрано Василя Кошеля, який є помічником нардепа Ланя.

Полтавська область

У цій області "Відродження" у облраду зміг протягнути екс-регіонал, нардеп Олег Кулініч, відомий тим, що у 2012 році створив ГО "Моя Полтавщина" - сателіт Партії регіонів. Втім, 5,4 відсотки - це на межі. Враховуючи той факт, що окрім "Відродження" в облраді буде ще вісім політсил, більшість зможуть створити і без Кулініча та компанії.

Дніпропетровська та Одеська області

У цих двох областях "Відродження" фактично купив Ігор Коломойський. Ігоря Валерійовича називають одним з головних спонсорів партії, оскільки він має близькі стосунки з очільниками цього проекту та, за деякими даними, допоміг Хомутиннику умовити Кернеса піти на мери Харкова від них, а не від "Опозиційного блоку". Проте говорити, що Коломойський має вплив на все "Відродження", було б неправильно. 

Втім, у самому Дніпропетровську участь "Відродження" фактично була заблокована ЦВК, яка звернула увагу на неправильно оформлені документи, що були подані під час реєстрації на виборах до міськради. В останній момент "Відродження" все ж таки допустили до виборів, але кампанія була зірвана, і цей проект зі свистом "пролетів", набравши трохи більше двох відсотків. В обласну раду "Відродження" на даний момент - на межі, і невідомо, чи зможе подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Але, навіть в разі позитивного результата, її кількісний склад не дозволяє Коломойському розраховувати на створення більшості разом з "Укропом". Так що в цьому плані "Відродження", штаб якої, за даними depo.ua, був спільний разом з "Укропом", став для Коломойського п’ятим колесом.

Якщо говорити про Одещину, то тут "Відродження" набирає 7,8%. Однак і тут не зрозуміло, як конвертувати отриманні голоси у реальний політичний результат. Проблема в тому, що за три тижні до дня голосування без п'яти хвилин мер Одеси Геннадій Труханов пішов на розкол з Коломойським, отримавши кулуарні гарантії з боку Банкової.

Втім, є всі підстави вважати, що отримавши непоганий результат (говорять про всеукраїнські 4-5%), керівництво "Відродження" на чолі з Хомутинником зараз спробує підключитися до процесу розкачування Верховної Ради, педалюючи ситуацію, при якій можна буде провести позачергові парламентські вибори. 

Останні новини про місцеві вибори в Україні читайте в рубриці Вибори-2015.Depo.ua