Вибори в Умані: "Антихасида" Цебрія традиційно намгається перемогти помічниця Яценка

Інтрига мерських виборів у стотисячній Умані на Черкащині полягає в тому, чи вдасться ставлениці місцевого нардепа-мажоритарника Яценка Ірині Плетньовій перевершити результат чинного мера

Економічний і політичний оглядач
Вибори в Умані: "Антихасида" Цебрія трад…

Цього разу в місті, яке щороку "потерпає" від навали хасидів-паломників, відбувається повторення ситуації 2015 року, коли ніс до носа йдуть двоє запеклих конкурентів - за мерське крісло в Умані змагаються Олександр Цебрій та Антон Яценко. Щоправда, за Яценка грає його помічниця - Ірина Плетньова. Але суті розкладу це не змінює.

На виборах 2015 року висуванець "БПП "Солідарність" Олександр Цебрій прийшов до фінішу першим: з результатом у 39,92% він лише на 133 голоси випередив свою найближчу суперницю Ірину Плетньову - помічницю нардепа Антона Яценка, який з завидною регулярністю виграє парламентські вибори по уманському мажориторному округу. Третій результат був у свободівця Сергія Яремчука, який набрав 9,37%. Цього разу мера також оберуть, скоріш за все, у першому ж турі, відносною більшістю голосів.

Тим часом на особистісні і містечкові нюанси накладеться ще політичний аспект протистояння - по лінії суперництва партій "Пропозиція" та "За майбутнє". Як відомо, перший політичний проект є дітищем мера Дніпра Бориса Філатова, а другий - його колишнього "патрона" Ігоря Коломойського. Обидва достойники були міцною командою в середині десятиліття на Дніпропетровщині, але згодом побили горщики.

Цебрій на початку кампанії увійшов під дах партії Філатова, розраховуючи, що у протистоянні з Яценком ця сила буде для нього найбільш вдалим способом захисту. Ну а Яценко очікувано опинився у партії "За майбутнє" Ігоря Палиці - багаторічного партнера Ігоря Коломойського. Палиця зібрав в парламенті українських "феодалів" - людей, що мають неабиякий вплив на ті чи інші регіони України.

Політично та адміністративно Яценко претендує на збільшення свого впливу не лише в Умані, а й на всій Черкащині. Під його протекторатом перебуває вже згадувана "За майбутнє", від якої на цих виборах балотується і чинний черкаський мер Анатолій Бондаренко. А сам Яценко очолює списки партії до Черкаської обласної ради та Уманської міської ради. До того ж, в дружбі з Антоном Володимировичем помічено і місцеву ячейку пропрезидентської "Слуги народу" та "Батьківщини". Тому "пропозиційний" Цебрій Яценку в серці його вотчини - як кістка в горлі, яку неодмінно потрібно витягнути.

Треба сказати, що антицебріївська кампанія в місті виявилася доволі злагодженою і видовищною. В місцевих і центральних ЗМІ мера Умані таврують як афериста і брехуна. Вийшла яскрава картинка для телекамер, яку підхопили і київські канали, про те, що Цебрій нібито відмовився приймати благодійну допомогу від фондів Яценка для Уманської міській лікарні та місцевого пологового будинку. За що обурені місцеві жителі з числа симпатиків Яценка влаштували меру "коридор ганьби". 

Цебрій же, у свою чергу, зосередився на спробах здобути прихильність місцевих виборців шляхом протидії "хасидській навалі", через яку Умань щороку суттєво потерпає, хоча й отримує неабиякі прибутки. Цього року Цебрій влаштував цілий перформанс із ночівлею простонеба на Банковій під Офісом президента, вимагаючи заборонити візит паломників через загрозу розповсюдження коронавірусу. В певному сенсі ця акція була успішною - Цебрій засвітився в усіх новинах і отримав якусь кількість електральних балів. Хоча й став об'єктом невдоволення Зеленського, якому ночівля мера під вікнами ОП не надто сподобалася. Втім, зараз серед мерів модно кидати виклик президенту...

Коли ж почалася активна фаза виборчої кампанії, у Цебрія виникли проблеми з реєстрацією кандидатом у мери - місцева ТВК відмовила йому. Натомість кандидатами в міські голови Умані стали двоє різноробочих з Кіровоградської області: Цебрій Олександр Володимирович та Цебрій Олександр Васильович. Щоправда до літа нинішнього року цих кіровоградців цілком задовольняли їхні старі прізвища Берчук та Чалапчій.

За свого соратника навіть вписався Борис Філатов, який створив гнівний пост з цього приводу у Facebook:

Медіа з пулу Яценка написали, що Цебрій сам винен - спровокував відмову у реєстрації і створив собі двійників - нібито для того, аби звинуватити в цьому конкурентів. І якщо це так, то мер заразом створив собі і неабияку проблему, адже обох двійників було успішно зареєстровано і вони фігурують разом з "оригіналом" на сайті ЦВК та чудово впишуться у виборчий бюлетень поруч. А оскільки може йтися про найменші відриви конкурентів один від одного, ці двійники цілком здатні зіграти визначальну роль у результатах кампанії, відкусивши у прототипа певну кількість голосів.

Між тим скільки-небудь адекватних соціологічних висновків щодо рейтингів кандидатів по Умані на жаль у відкритому доступі немає. Тому об'єктивно судити про те, який баланс нині складається між Цебрієм та Плетньовою, не можна. І сторони продовжують активну боротьбу, переможця якої ми дізнаємось 26 жовтня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme