Питання виборів на Донбасі у Мінську віддали Ахметову?

Вихід з Мінських переговорів Безсмертного та прихід на його місце Ольги Айвазовської може свідчити про посилення позиції Ріната Ахметова в переговорному процесі

Питання виборів на Донбасі у Мінську від…

Не встигли влягтися пристрасті та крики "Зрада!" навколо візиту до України помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд та вимогами провести вибори на Донбасі уже в липні цього року, які чи то звучали, чи то не звучали, як один з головних мінських переговорників Роман Безсмертний вийшов з мінського процесу.

Мотиви свого рішення він пояснив тим, що у нього є протиріччя з президентом Петром Порошенком, і стосуються вони швидше за все питання виборів на окупованому Донбасі. За словами Безсмертного, він вирішив для себе та проінформував усіх причетних, в тому числі і президента, що "завершує цей етап у своєму житті".

За його словами, його функції в підгрупі виконуватиме голова громадської організації "ОПОРА" Ольга Айвазовська. "Нині все сконцентроване навколо виборів, де вона є фахівцем", - пояснив її присутність Безсмертний.

Свою ж позицію щодо виборів він висловив більш ніж чітко: "Будь-хто, хто розуміє цей процес, знає, що виборів в ОРДЛО не буде ні цього, ні наступного року". За словами Безсмертного, для того аби забезпечити усі питання пов'язані з мирним врегулюванням ситуації на Донбасі треба від 3 до 5 років.

Припускати, що такий демарш Безсмертного ніяк не пов'язаний з візитом Нуланд та її позицією щодо виборів на Донбасі, якось не виходить.  На тлі рішення Безсмертного скандальний "вкид" нардепа від "Самопомочі" Вікторії Войціцької, що Нуланд наполягала на проведенні виборів на Донбасі уже в липні, не виглядає надто фантастичним. Тим більше, що попри певні заперечення самої Нуланд та заступника речника Держдепу Марка Тонера (мовляв в Держдепі не встановлюють жодних дед-лайнів, але визнають, що вибори таки мають відбутися і чим швидше тим краще), слова Войцицької підтвердив і нардеп від президентської фракції Руслан Сольвар.

Що ж стосується пані Айвазовської, то окрім обізнаності в питанні проведення виборів та роботі з американськими грантами, є ще один момент, який дещо насторожує. Є підстави вважати, що очільник "ОПОРИ" працює в фарватері "господаря Донбасу" Ріната Ахметова. Принаймні, півроку тому пані Айвазовська на конференції ОБСЄ палко відстоювала тезу Ріната Леонідовича про переселенців з Донбасу, що втратили право голосу на місцевих виборах. Враховуючи медійну активність, яку останнім часом виявляють структури Ахметова, особливо працівники ФК "Шахтар", лейтмотивом якої є проста теза: "Ми за мир і треба домовлятися", та запущений ахметівцями та медведчуківцями в Раду законопроект про вибори на Донбасі, можна припустити, що тепер голос Ріната Леонідовича звучатиме в Мінську ще голосніше.

Як тут не згадати "план Медведчука", що не так давно активно обговорювався , але не отримав продовження, та підзабутий уже "план Мореля", що почив в Бозі більше року тому. Не складно передбачити, якою буде реакція українського суспільства, якщо Айвазовська спробує реалізувати в Мінську сценарій виборів на Донбасі в липні, чи будь-коли до того, як звідти заберуться окупанти. От тільки у такому випадку весь негатив ляже аж ніяк не на пані Айвазовську, а на вище керівництво держави на чолі з президентом.

З іншого боку не можна виключати, що демарш Безсмертного є такою собі спробою тиску на Захід, аби довести цілком зрозумілу всім українцям річ, що вибори на Донбасі в нинішніх умовах – це фантастика, як би комусь не хотілося, аби весь цей жах якомога швидше завершився, а ідея інкорпорації терористичних республік в Україну викликає крайнє несприйняття не лише серед популістів-клоунів на кшталт Олега Ляшка, а й у цілком раціональних, поміркованих та досвідчених політиків, яким є Роман Безсмертний.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme