Вибори під ялинку: Чому агіткампанія в ОТГ відбувається так тихо

Черговий цикл виборів до об'єднаних громад, який завершиться 24 грудня, ризикує пройти непоміченим навіть попри прогнозовані спроби деяких політиків влаштувати піар-кампанію на своїй буцімто перемозі

Вибори під ялинку: Чому агіткампанія в О…

Наступної неділі у 51 об'єднаній територіальній громаді з 17 областей України відбудуться перші вибори. У них зможуть взяти участь майже 347,4 тис мешканців ОТГ. Утім, на відміну від попередніх місцевих змагань за електоральні симпатії, які відбулися наприкінці жовтня одразу у 201 громадах, цього разу все триває відносно тихо і безконфліктно.

Зовсім без скандалів таки не обійшлося. Так, у листопаді у Кам'янка-Бузькій ОТГ через оскарження в судах рішень територіальної виборчої комісії було тимчасово паралізовано весь виборчий процес. Але зараз ніби все прийшло до норми, і вибори відбудуться в строк. Поодинокі конфлікти за контроль над виборчими комісіями траплялися і на Київщині. Зокрема, в Узинській громаді, де місцеві "радикали" несподівано вирішили посунути з комісії БПП. Та після нетривалих судових перепитій владі вдалося зберегти контроль над ТВК.

Таким чином, на фоні жовтневих виборів, коли під час кампанії по всій Україні лунали обопільні звинувачення у фальсифікаціях та масовому підкупі електорату, нинішні вибори видаються на диво спокійними. Дуже схоже, що пасивність основних політичних гравців у медіа-полі пов'язана з розумінням того, що на сенсації на цих виборах очікувати не слід. "Середня температура по палаті" вже всім добре відома з попередніх виборів. І кардинально змінитися щось тут навряд чи може.

Єдина цікавинка – фактично повноцінна участь у виборах "Народного Фронту", чиї списки кандидатів зареєстровані на виборах у кількох громадах. Чи стало це наслідком нещодавнього партійного з'їзду "фронтовиків", наразі невідомо. У жовтні "НФ" теж брали участь у перших виборах до ОТГ на Івано-Франківщині. Зараз партія Яценюка поступово розширює ареал своєї присутності.

Утім, це навряд чи серйозно відобразиться на майбутніх результатах. Традиційно спостерігатиметься протистояння по лінії влада-опозиція, де всі ролі давно розписані. Є БПП та кілька лояльних до влади проектів на кшталт "Аграрної партії" та "Нашого Краю", і є "Батьківщина" з "Самопоміччю", "Свободою" та "радикалами". Не варто забувати про "Опоблок", який попри ослаблення, намагатиметься взяти своє на на півдні і сході. На нових гравців розраховувати не варто. І чи не найголовніша причина відсутності гостроти - тривалі політичні канікули.

Одразу після закриття дільниць, звісно, буде чергова медіа-пернестрілка за право застовпити за собою звання єдиного переможця виборів. Минулого разу це призвело до скандалу, коли "Батьківщина" з БПП не могли поділити голів громад. Трагікомічна історія сталася у Медвині, що на Київщині, де виявилося, що новоспечену керівницю ОТГ Світлану Пласкун, яка йшла на вибори як безпартійна самовисуванка, у свої лави несподівано вписали одразу три політичні сили – БПП, "радикали" і "Батьківщина". Саме Плаксун лише розводила руками…

Чи варто очікувати на вдалий передноворічний піар на темі цих виборів? Наразі це – гроші на вітер. Наступний тиждень – передноворічний, і на фоні походів у магазини і нарізання олів'є переможні реляції політиків ризикують залишитися абсолютно непоміченими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme