Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень

Офшорний скандал сплутав ситуацію для низки політичних починань і проектів

Весняне “перезавантаження”: плани партій…

Depo.ua отримав аналітичну записку одного з експертних центрів, підготовану для однієї транснаціональної компанії, щодо планів політичних сил на короткострокову перспективу:

Три базових сценарії (розставлені по мірі зменшення вірогідності):

1. Яценюк відмовляється йти (найбільш складний інваріант цього сценарію: він пише заяву, але парламент не може проголосувати за наступника). Вихід із цього глухого кута – вибори на осінь 2016 року.

2. Яценюк іде, парламент голосує за нового прем’єра, але при цьому немає більшості в парламенті. Ситуація доволі розхитана і виходом також є вибори на осінь 2016 – весну 2017 року.

3. Яценюк іде, парламент голосує за нового прем’єра, під якого створюється стабільна більшість, яка включає групу "Відродження" та Опоблок. Така ситуація стане каталізатором низки конфліктів, які призведуть до виборів навесні-влітку 2017 року. (якщо не станеться якихось форс-мажорних обставин).

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 1

Плани гравців

Петро Порошенко

- Базовий сценарій Порошенка – зміна уряду Яценюка і створення стабільної більшості. Він не готовий до розпуску парламенту і не готовий до сценарію, при якому Яценюк тягне час.

- Що робити, якщо Яценюк, відмовиться іти у відставку і давати голоси за новий уряд, в АП просто не знають і тому, традиційно буде затягуватися час і будуть прийматися ситуативні рішення.

- В АП не усвідомлюють всю складність і можливі наслідки "панамського" скандалу. Оточення президента вважає, що потрібно апелювати до логіки і юридичних речей, тоді, як опоненти на щит підняли виключно емоційні речі.

- Якщо все ж вдасться змінити уряд і створити стабільну більшість, АП вважає, що можна буде продовжувати жити точно так, як йшло життя при Яценюку – поділ сфер впливу і мінімум реформ.

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 2

План Яценюка

- Базовий план Яценюка – залишитися керувати КМУ, в тому числі і як в.о. голови уряду. Останній варіант йому особливо вигідний, бо він втрачає право низки призначень. Тим самим система буде застабілізована, сотні людей будуть у підвішеному стані, а прем'єр зможе провести кампанію: "Я хотів щось зробити, але мені не дали".

- Якщо він піде у відставку і все ж буде створена більшість – він буде грати у нестабільну більшість, а його команда жорстко виступатиме проти співпраці з Опоблоком і "Відродженням". Цілком імовірно, що саме радикальна частина "НФ" стане каталізатором низки корупційних скандалів з цим пов'язаних.

- Головна електоральна задача Яценюка відібрати електорат БПП. В "НФ" вважають, що в наступні тижні "головним злом" країни стане не Яценюк, а Порошенко, і це вдалий час для того, щоб почати працювати зі спорідненим електоратом БПП. По суті, Яценюк в масовій свідомості має стати Бальцеровичем, який хотів щось робити і щось робив, але йому нічого не дали зробити.

- Ніякого розуміння, що робити з економікою у "НФ" немає.

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 3

Олег Ляшко

- базовий сценарій для Ляшка – Яценюк прем'єр. Сьогодні Ляшко – головний сателіт Яценюка і частини Опоблоку (є навіть відео того, як Ляшко виїздив від Ахметова після чого прийняв рішення не йти в коаліцію).

- Ляшко розпочав передвиборчу кампанію і її головний посил: треба знімати Порошенка. Всю свою активність він буде будувати на критиці президента і необхідності проведення дострокових президентських виборів.

- Ніякого розуміння того, що робити з економікою у Ляшка немає. Досвіду будь-якої міжнародної діяльності у нього немає.

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 4

Юлія Тимошенко

- Базовий сценарій Тимошенко – перевибори будь-якою ціною, але при цьому вона хотіла б мати свого представника в Кабміні і ДФС. Офіційно Тимошенко заявляє, що ніяких кадрових побажань у неї немає, в той же час в кулуарах називають низку посад, які хотіла б мати "Батьківщина" в обмін на стабільне голосування.

- Тимошенко користується недалекоглядністю АП, яка досі продовжує переговори з нею, сподіваючись, що Тимошенко буде стабільним партнером.

- Скандал з панамськими офшорами дещо знизить градус риторики Тимошенко і не дає їй зараз можливість виступати категорично проти президента. Але Тимошенко користується тим, що ніхто із її конкурентів цю тему взагалі не піднімає. А тому у неї всі шанси проскочити панамський скандал з мінімальними втратами. Поки, ні один із конкурентів не вважає її ворогом, а зосередився на Порошенкові. І це при тому, що Тимошенко має базові 10-11%рейтингу, за які могли б повоювати і Ляшко, і Саакашвілі.

- Ніякого розуміння того, що робити з економікою у Тимошенко немає. У разі приходу до влади, Тимошенко забуде про те, що обіцяла розірвати стосунки з РФ.

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 5

Андрій Садовий

- Базовий сценарій для Садового – другий (новий прем'єр і відсутня більшість), де вибори пройдуть восени.

- Після панамського скандалу Садовий визначив головним публічним ворогом Порошенка, хоча його головний ворог – Саакашвілі. Справа в тому, що електорат "Самопомочі" і Саакашвілі – це сполучені посудини. Соціологія показує глобальне перетікання електорального ядра двох політиків. І це перетікання може зіграти злий жарт з кимось із них в день виборів. Саме тому Садовий почав атакувати президента, щоб перехопити у Саакашвілі антипрезидентську частину їхнього спільного електорату.

- В той же час "Самопоміч" розуміє, що шансів виграти мажоритарку у її представників майже немає, тому вони будуть весь час вимагати новий закон про вибори.

- Ніякого розуміння, що робити з економікою у Садового немає. І навіть в разі хорошого результату на виборах він не збирається іти в прем'єри.

Весняне “перезавантаження”: плани партій на квітень - фото 6

Міхеіл Саакашвілі

- Базовий сценарій перший (Яценюк не йде у відставку), де вибори пройдуть восени.

- Поки Саакашвілі утримується від прямої критики президента, і тому йому вигідно, щоб Яценюк тримався за крісло – він для нього найзручніший партнер.

- Поки проти Саакашвілі ніхто глобально не грав, але можна не сумніватися, що найближчим часом масово з’явиться інформація про те, хто фінансував регіональні антикорупційні форуми (вже було заявлено про участь доволі одіозних людей, які були близькими до Кернеса і фінансували будівництво пам'ятника Катерині в Одесі). Очевидно, що з'явиться інформація про найбагатшого м'ясного аграрія, який почав співпрацю з Саакашвілі.

- Ніякої економічної програми у Саакашвілі немає. Зрештою, нема і антикорупційної програми. Поки всі антикорупційні форуми не мають жодного реального вихлопу.

"Свобода"

- Базовий сценарій перший або другий. Головна задача пришвидшити вибори.

- Ніякої економічної програми у "Свободи" немає.

Опоблок

- Базовий сценарій перший або другий. Головна задача пришвидшити вибори.

- Головна задача – максимально виграти мажоритарку на південному сході.

- Після заходу в парламент Опоблок розраховує на фракцію в 110-120 людей, яка буде найбільшою в парламенті. ОП прекрасно розуміє, що ввійти в більшість не вдасться, але це дозволить розширити горизонти торгів з поступовим прискоренням президентських виборів.

- Конфлікт Льовочкін-Ахметов наразі вичерпано. Регіони і сфери впливу поділено.

- Ніякої економічної програми у Опоблоку немає.

УКРОП

- Займає повністю очікувальну позицію. Жодного чіткого плану немає. 

- УКРОП забезпечив собі нейтралітет у стосунках з головними гравцями - БПП та "НФ". Тепер вони вичікують, як обернеться ситуація і готові діяти за обставинами.

"Відродження"

- Базовий сценарій третій (Яценюк іде, в парламенті утворюється стабільна більшість).

- Головний план - зберегти вплив Ігоря Хомутинніка в Державній фіскальній службі.

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme