Весняна сесія ПАРЄ почнеться з питання Савченко

З обговорення подальшої долі української льотчиці і члена Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко почнеться весняна сесія асамблеї в Страсбурзі

 Про це йдеться у порядку денному пленарної сесії ПАРЄ, передає depo.ua.

Дебати у справі Савченко заплановані в перший день сесії, 18 квітня, відразу після традиційного звернення президента Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта до депутатів. Тільки після обговорення цього важливого питання, планується слухання доповіді про хід роботи Бюро і щорічну доповідь про діяльність в 2015 році уповноваженого з прав людини Ради Європи Нілса Муйжнієкса.

На порядку денному також питання репрезентації жінок у політиці, протидії радикалізації дітей та боротьби з антисемітизмом. Обговорять і умови перебування осіб, затриманих під час війни в Україні (у четвер, 21 квітня), а також управління надзвичайними ситуаціями в галузі громадської охорони здоров'я, що мають міжнародне значення.

Перед делегатами ПАРЄ зі зверненнями виступлять міністр закордонних справ Болгарії Даніель Мітов (як голова Комітету міністрів Ради Європи), президент Австрії Хайнц Фішер, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі, прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу та інші. Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд відповість на питання парламентаріїв.

Нагадаємо, що 16 квітня, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських жуналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена на Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme