Верховний Суд став на бік Богдана щодо призначення головою ОП

Велика Палата Верховного Суду відхилила апеляційну скаргу у справі про визнання протиправним і скасування Указу президента України від 21 травня 2019 року № 304/2019 "Про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації президента України"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень.

"Оскільки суд першої інстанції, постановляючи оскаржувану ухвалу, не допустив порушень норм процесуального права, а наведені скаржницею доводи не спростовують викладених у судовому рішенні висновків, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення", – йдеться в постанові.

Нагадаємо, у своїй позовній заяві позивач просив визнати протиправним і таким, що підлягає скасуванню, Указ про призначення Андрія Богдана. На думку позивача, це призначення суперечило пункту 5 частини першої та пункту 1 частини другої статті 3 закону України від 16 вересня 2014 року №1682-VII "Про очищення влади", оскільки на Богдана розповсюджується заборона обіймати посаду голови Адміністрації президента України.

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив із того, що Указ є актом індивідуальної дії. Право на оскарження індивідуального акту суб`єкта владних повноважень надано особі, щодо якої цей акт прийнятий або прав, свобод та інтересів якої він безпосередньо стосується. Адміністративним судом не розглядаються справи з відновлення законності та правопорядку у публічних правовідносинах.

Нагадаємо, у червні під час неформальної зустрічі з журналістами президент Володимир Зеленський вже заявляв, що планує перемістити Адміністрацію президента, а на вулиці Банковій створити художній музей.

У серпні керівник Офісу президента Андрій Богдан заявив, що наразі немає варіантів переїзду Офісу зі столичної вулиці Банкової.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook