Верховний Суд скасував дозвіл на будівництво у центрі Києва без погодження із Мінкультом

Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій, яке дозволяло у Києві будівництво на вулиці Старонаводницькій

Про це йдеться на порталі "Судова влада України", передає Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив, що будь-яке будівництво в історичній частині міст без дозволу органів охорони культурної спадщини є незаконним.

Такого висновку суд дійшов під час розгляду позову ТОВ "Фін-Інвест Менеджемент" до Мінкульту щодо про скасування припису, яким позивача зобов'язали припинити проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт з будівництва багатофункціонального комплексу на вулиці Старонаводницькій, 42-44 у Печерському районі столиці.

Зазначається, що Окружний адмінсуд Києва та Шостий апеляційний адмінсуд підтримали позицію забудовника і визнали незаконним розпорядження Мінкультури від липня 2018 року з вимогою зупинити будівництво як таке, що порушує закон про охорону культурної спадщини. Суди вирішили, що це розпорядження було видано незаконно, оскільки забудовника не попередили про огляд місця будівництва і не задокументували сам процес перевірки.

Проте, Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій й зазначив, що суди дійшли необґрунтованого висновку про те, що відповідач не дотримався процедури перевірки.

Судді також врахували те, що місто Київ внесено до Списку історичних населених місць України.

Нагадаємо, що суд знову дав зелене світло забудовнику, який хоче звести висотки у Протасовому Яру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook