Верховний суд не взявся за скасування законів про "євробляхи"

Верховний суд відмовився порушувати провадження щодо оскарження законів про оподаткування та розмитнення авто на іноземній реєстрації

Верховний суд не взявся за скасування за…

Про це інформує Depo.ua з посиланням на сайт Верховного суду.

Так, суд відмовив у відкритті провадження за позовом громадської організації "Бюро добрих справ" до президента України та Верховної Ради про скасування законопроектів "Про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" та "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України".

Позивач стверджував, що ці законопроекти ухвалили з порушенням регламенту парламенту.

"Верховний Суд дійшов висновку, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на спори про визнання протиправними дій чи бездіяльності, скасування законопроектів, якщо було порушено встановлену Конституцією процедуру їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності", - повідомили в суді.

Там зауважили, що Верховна Рада при розгляді та ухваленні законів не виконує владних управлінських функцій, а реалізовує свої повноваження щодо законодавчої діяльності. Це стосується і повноважень президента щодо підписання законів, ухвалених парламентом.

Суд роз'яснив, що розгляд справи про відповідність Конституції законів України, якщо була порушена встановлена Конституцією процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності, віднесено до повноважень Конституційного Суду.

Ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом 15 днів з дня її підписання.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада схвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 8487 про доступне розмитнення авто на єврономерах. Він передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений.

Того ж дня парламент проголосував за законопроект №8488, яким вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилюється відповідальність за порушення митних правил.

25 листопада обидва закони набули чинності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme