Верховний Суд санкціонував звільнення суддів майданівців

Верховний Суд визнав законним звільнення суддів, які виносили рішення проти активістів Євромайдану
Depo.Влада
13 липня 2016 10:44
ФОТО: depo.ua

Про це написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" адвокат Автомайдану Роман Маселко, передає depo.ua

"Учора ВСУ поставив остаточну крапку в питанні, чи порушили присягу судді, виносячи незаконні рішення щодо активістів Майдану і чи будуть вони хоча б звільнені. Нагадую, досі Вищий адміністративний суд масово скасовував рішення ВРЮ про звільнення суддів Майдану. ВАСУ вважав, що судді нічого не порушили. Зате Верховний Суд, розглянувши справи судді Чалої, Швачач, Марцинкевича, вирішив, що Вища рада юстиції дійшла до правильного висновку про порушення цими суддями присяги, а рішення ВАСУ про скасування висновків ВРЮ є незаконними", - зазначив він.

Нагадаємо, голова Вищого адмінсуду Олександр Нечитайло заявляв, що ВАСУ скасовує звільнення суддів у справах Майдану через правову колізію, яку містить закон "Про забезпечення права на справедливий суд".

Норми закону встановлюють 3-річний термін притягнення до дисциплінарної відповідальності, а перехідними положеннями встановлено з 27 лютого по 28 березня термін в один рік. Вищий адмінсуд прийняв рішення, що застосовуватися повинна норма про річний термін притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада