Верховний суд позбавив Льовочкіна землі під Києвом

Верховний суд України скасував незаконні судові рішення, винесені на користь колишнього голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Сергія Льовочкіна

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, захищені інтереси територіальної громади Козинської селищної ради Київської області під час розгляду Верховним судом України справ за позовами прокурора, передає Depo.ua.

Встановлено, що виконавчим комітетом цієї ради у 2002 році, всупереч вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 116, 118 Земельного кодексу України та поза межами наданих йому законом повноважень ухвалено низку рішень, якими передано у приватну власність громадян земельні ділянки для забудови загальною площею майже 0,50 га.

За даними Генпрокуратури, у подальшому власниками цих земель стали колишній глава Адміністрації президента часів Януковича Сергій Льовочкін та його родич.

"Незважаючи на правомірність доводів прокурора про відсутність у виконавчого комітету ради права ухвалювати рішення про надання у власність земель комунальної власності, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився із судом апеляційної інстанції, який у задоволенні позовів відмовив", - йдеться у повідомленні.

Після цього Генпрокуратура подала заяви до Верховного суду про перегляд судових рішень.

"Найвищий судовий орган погодився з доводами прокурора і 09.11.2016 скасував незаконні судові рішення, а справи направив на новий розгляд до суду першої інстанції", - резюмували в ГПУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада