Верховний суд "погуляє" півтора місяці

Всі судді Верховного суду вирішили одночасно піти у відпустку з 18 липня до 30 серпня
Depo.Влада
1 липня 2016 14:17
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу в п'ятницю повідомив глава Верховного суду Ярослав Романюк, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"З 18 липня Верховний суд України йде у відпустку... Якщо ми будемо ходити у відпустку по черзі, один за іншим, то ми просто паралізуємо здійснення правосуддя", – заявив він.

За словами Романюка, на цей період суд не буде здійснювати правосуддя, а всі заяви і позови будуть накопичуватися, і розглянуть їх уже після виходу суддів з відпустки 30 серпня.

Він зазначив, що станом на 1 липня у Верховному Суді працюють 39 суддів, з них 37 мають право здійснювати правосуддя.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко наполягає на початку конкурсної процедури формування Верховного суду з вересня.

Нагадаємо, 28 червня, президент України Петро Порошенко пообіцяв, що в середу, 29 червня, будуть опубліковані зміни до Конституції України в частині правосуддя.

2 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент прийняв за основу і в цілому законопроект № 4734 "Про судоустрій і статус суддів", раніше внесений до парламенту президентом України як невідкладний. Закон набуде чинності тільки після набуття чинності змін до Конституції в частині правосуддя.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада