Верховна Рада усуне протиріччя в законі про декомунізацію (ДОКУМЕНТ)

Верховна Рада України має сьогодні проголосувати за законопроект, який прибере протиріччя з проголосованого напередодні закону про декомунізацію
Depo.Влада
23 квітня 2015 15:34
ФОТО: depo.ua
Верховна Рада усуне протиріччя в законі про декомунізацію (ДОКУМЕНТ)
Верховна Рада усуне протиріччя в законі про декомунізацію (ДОКУМЕНТ)

Відповідний документ є в розпорядженні depo.ua.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон, яким заборонила пропаганду комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхню символіку в Україні. Цей документ викликав дискусію в Україні та за її межами. Багато хто вважає, що закон недопрацьований.

Так, більш ніж 40 вчених і політиків з Європи та Північної Америки підписали відкритий лист президенту України Петру Порошенку і спікеру Верховної Ради Володимиру Гройсману, в якому просять не підписувати закон про декомунізацію.

Як вважає німецький політолог та старший науковий співробітник інституту євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд, закони про декомунізацію вимагають доопрацювання.

"Такі закони мають право на існування, можливо - вони навіть і потрібні Україні. Проте деякі формулювання, які є в цих законах, частково обмежують право на вільне дослідження, на академічну дискусію стосовно цього періоду", - вважає Умланд.

Читайте також: Чому денацифікація та декомунізація мають бути лагідними